Samsung Galaxy S9 i S9+ – telefony na każdy dzień

0
2256

Smartfon już z założenia ma być urządzeniem uniwersalnym, niektóre modele są jednak opracowane w taki sposób, że po prostu zdają egzamin o wiele lepiej niż pozostałe. Przykładem są choćby modele Galaxy S9 i S9+. Czym się charakteryzują i jak sprawdzają się w różnorodnych warunkach?

Smartfon – bez niego ani rusz

Trudno powiedzieć, kiedy i jak to się stało, ale komórka jest dziś najbardziej osobistym urządzeniem, jakie posiada właściwie każdy z nas. Ze smartfonów korzystamy na każdym kroku i w przeróżnych okolicznościach, pozwalają one na szybsze załatwienie wielu spraw, ułatwiają kontakt z bliskimi czy prowadzenie interesów. W końcu telefony na miarę XXI wieku to urządzenia całkowicie wielofunkcyjne i uniwersalne, które zastępują wiele narzędzi i sprzętów codziennego użytku.

Koncerny komórkowe co pewien czas przedstawiają telefony flagowe, czyli potencjalnie najlepsze spośród dostępnych w swojej ofercie. Jak na tle flagowców innych marek wypadają Samsung S9 i S9+? Porównanie jest niemal zbędne, gdyż oba urządzenia słusznie uważane są za absolutnie czołowe na rynku – i to zarówno przez użytkowników, jak i ekspertów. Telefony te cechują się niezwykłą mnogością funkcji, dzięki czemu są nadzwyczaj uniwersalne i praktyczne w użytkowaniu.

Samsung S9 i S9+ – porównanie

Już na początku należy podkreślić, że oba urządzenia należą do absolutnie najwyższej półki pod względem jakości oraz poziomu funkcjonalności. Przy ich projektowaniu wykorzystano najnowocześniejsze technologie oraz innowacyjne rozwiązania, dzięki czemu smartfony są jeszcze prostsze w obsłudze oraz bardziej uniwersalne niż kiedykolwiek wcześniej.

Zasadniczą różnicą między obydwoma telefonami są rozmiary, wersja S9+ jest nieco większa. Ma to swoje zarówno zalety, jak i wady. Z jednej strony bowiem pozwala na bardziej komfortowe oglądanie zdjęć, filmów czy przeglądanie stron internetowych (z powodu większego wyświetlacza), z drugiej natomiast utrudnia obsługę za pomocą jednej ręki. Oba telefony zostały mimo to wykonane w taki sposób, aby nie wyślizgiwać się z dłoni. Dzięki temu mogą być używane nawet przez bardzo zapracowane czy zabiegane osoby, a także ludzi ceniących aktywny tryb życia i często uprawiających sport.

Przy częstym korzystaniu z telefonu szczególnego znaczenia nabierają jego podzespoły. Co ciekawe, w modelach S9 i S9+ znajduje się dokładnie ten sam procesor. Chodzi o ośmiordzeniową jednostkę Octa Core (4 x 2,9 GHz + 4 x 1,9 GHz) zapewniającą stabilną i sprawną pracę urządzenia. Element ten gwarantuje szybkie otwieranie i pracę wszystkich aplikacji, płynne przechodzenie do kolejnych poziomów menu czy reakcję na polecenia wydawane za pomocą ekranu dotykowego.

Samsung S9 i S9+ posiadają też takie same aparaty – główne soczewki to matryce o rozdzielczości 12 Mpix. Tak wysoka wartość z powodzeniem wystarcza do rejestrowania przeróżnych materiałów audiowizualnych w najlepszej jakości i z doskonałą ostrością oraz głębią kolorów. A to przecież przydaje się zarówno przy użytkowaniu prywatnym, jak i służbowym.

Bardzo trudno określić, który z tych smartfonów jest bardziej uniwersalny. Wiele zależy tu bowiem od indywidualnych potrzeb i preferencji w wyborze telefonów takich jak Samsung S9 i S9+. Porównanie urządzeń to przecież nie tylko wskazanie na poszczególne parametry, lecz całokształt związany z ich użytkowaniem i komfortem wykorzystania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here