Specyfikacja stali do budowy maszyn

0
18649

Przeglądając oferty firm zajmujących się dostarczaniem stali do budowy maszyn można czasami trafić na parametry, które będą niezrozumiałe dla niedoświadczonych klientów. Sprawdź więc, czym charakteryzuje się stal stopowa 34CrMo4 i do jakich zastosowań będzie najlepsza.

  1. Specyfikacja stali 34CrMo4
  2. Przykładowe zastosowania stali
  3. Właściwości mechaniczne stali do budowy maszyn

Poniżej znajdziesz szczegółowy opis stali typu 34CrMo4, która świetnie nadaje się do budowy maszyn. Dostawca tego asortymentu posiada jednak w ofercie również wiele innych rodzajów, dlatego z pewnością znajdziesz coś dla siebie z jego bogatej oferty. Korzystając z tej oferty zyskujesz gwarancję przystępnych cen i szybkich terminów realizacji.

Specyfikacja stali 34CrMo4

Jeżeli chodzi o specyfikację stali 34CrMo4, to jest to stal konstrukcyjna odznaczająca się hartownością. Osiąga ona świetne właściwości mechaniczne przy stosowaniu przekrojów z zakresu 40 do 70 mm. Stal może być hartowania zarówno w wodzie, jak również w oleju. Dodatkowo w przeciwieństwie do innych rozwiązań, można ją również hartować powierzchniowo. W tym celu producent zaleca stosowanie dwóch metod. Pierwszą z nich jest hartowanie powierzchniowe indukcyjne, natomiast drugim hartowanie powierzchniowe płomieniowe.

Przykładowe zastosowania stali

Stal 34CrMoS4 może być stosowana między innymi w miejscach, w których występuje wysokie obciążenie części konstrukcji. Doskonale sprawdza się również jako stal do budowy maszyn, gdyż charakteryzuje się ciągliwością oraz odpornością na ścieranie. Typ 35HM może pracować nawet w środowisku, w którym występuje podwyższona temperatura (aż do 500 stopni). Wiele firm regularnie zamawia tą stal jako zamiennik innych typów, co pozwala uzyskać spore oszczędności. Doskonale nadaje się również do zastosowań w przemyśle naftowym oraz energetycznym.

Właściwości mechaniczne stali do budowy maszyn

W przypadku stali 1.7220 wytrzymałość na rozciąganie wynosi Rm = 1000 – 1200 MPa, natomiast jej wydłużenie to A > 11%. Do tego dochodzi granica plastyczności RE > 800 MPa, praca łamana określana przez KV > 35 J oraz twardość w stanie zmiękczonym, która wynosi < 241 HB. Nic więc dziwnego, że stal stopowa 34CrMo4, 1.7220 cieszy się tak dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Jeżeli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji na temat tego modelu lub chcesz skorzystać z profesjonalnej pomocy w doborze idealnego materiału do przewidzianych przez ciebie zastosowań, skontaktuj się z pracownikami firmy, którzy od wielu lat zapewniają terminowe dostawy tego asortymentu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here