Czego się boisz przy tworzeniu aplikacji z software house?

0
1246

Uwaga! Będzie banał. Tworzenie oprogramowania trzeba powierzać specom od programowania – czyli programistom. Wbrew pozorom nie wystarczą do tego losowi specjaliści z łapanki. Powinny to być zespoły zgrane ze sobą i doświadczone. Gdzie je znaleźć? W software house, oczywiście.

Wiesz to tak dobrze, że uśmiechasz się pod nosem, czytając powyższe zdania. Dlaczego więc Twoja aplikacja wciąż nie została stworzona? Sprawdź najbardziej popularne obawy inwestorów i przejrzyj się w nich jak w lustrze. Być może to Ty blokujesz swój sukces. A nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Nie wiem, jak sprawdzić software house.

To akurat jest proste. Co robisz, gdy korzystasz z usług? Sprawdzasz portfolio i opinie. Nie inaczej trzeba postąpić w tym przypadku.

Nie ograniczaj się jednak do zapoznania się z tym, co firma programistyczna prezentuje na stronie. Widzisz ciekawą aplikację w dotychczasowych dziełach? Zainstaluj ją u siebie. Zajrzyj na stworzone strony webowe. Oceń grafikę, szybkość działania i łatwość obsługi. Zamówiona przez Ciebie aplikacja dedykowana będzie równie profesjonalna.

Współpraca z software house jest droga.

W praktyce droższe jest testowanie aplikacji dopiero po wdrożeniu. Tworzysz oprogramowanie do wewnętrznego użycia w firmie? Grę? Aplikację, z której będą korzystać Twoi klienci? Zaawansowaną stronę? Za każdym razem szafujesz swoim wizerunkiem. Testy są wpisane we współpracę z software house. Właśnie po to, by nie musieli przeprowadzać ich realni użytkownicy.

Pamiętaj też, że developerzy mogą wykorzystać do pracy różne rozwiązania IT. Przy ich doborze Twój budżet jest silnie brany pod uwagę.

Nie ogarniam programowania. Na pewno zrobią to źle.

Nie musisz znać się na wszystkim. Dlatego zatrudniasz fachowców. Uwierz, firma specjalizująca się w programowaniu nie utrzymałaby się na rynku, gdyby nie zatrudniała najlepszych.

Prócz tego praca z profesjonalną firmą jest podzielona na etapy. Każdy z nich daje efekt w postaci działającego fragmentu oprogramowania. Weźmiesz też udział w warsztatach projektowych. To oznacza, że będziesz mieć kontrolę nad sytuacją.

Software house nie dowiezie oprogramowania na czas.

Wiesz, czym są metodyki zwinne? W firmach programistycznych to codzienność. Wspomniany wcześniej podział na etapy ma tu kluczowe znaczenie. Zamiast jednego terminu jest cały szereg podterminów. W ten sposób zapanowanie nad procesem jest dużo łatwiejsze. Podobnie jak dostarczenie programu zgodnie z ustaleniami.

Wydłużenie terminu jest możliwe jedynie wtedy, gdy podczas współpracy przyjdą Ci do głowy nowe pomysły i zechcesz zwiększyć jej zakres.

Ktoś ukradnie mój pomysł!

To przekonanie występuje najczęściej. Zdarza się, że pomysłodawca aplikacji latami trzyma ją tylko w swojej głowie. A przecież współpraca z software house jest obwarowana umową o poufności. Do tego specjaliści od projektowania aplikacji potrafią zabezpieczyć powierzone im dane lepiej, niż ktokolwiek inny.

W software house nikt nie zrozumie mojego biznesu.

Tutaj wiele zależy od Ciebie. To oczywiste, że każda branża ma swoją własną specyfikę. Twoim zadaniem jest wspomnieć w rozmowach o wszystkim, co ważne z punktu widzenia Twoich interesów. Firma dostarczająca oprogramowanie zapewni Ci z kolei kontakt z osobą specjalizującą się w zagadnieniach biznesowych. Dzięki temu łatwo będzie osiągnąć porozumienie.

Jak tam Twoje obawy? Patrzysz na nie nieco bardziej realistycznie? W takim razie zapraszamy do Applover.com. Nie gryziemy. Zrobimy, co się da, by zostawić Ci po współpracy z nami tylko miłe wspomnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here