Na czym polega Agile i jak się go nauczyć?

0
1265

Kierowanie zespołem projektowym jest funkcją, która wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Dlatego funkcję kierownika projektu mogą pełnić osoby posiadające specjalistyczną wiedzę i doświadczenie. To właśnie dzięki nim możliwe jest zarządzanie ryzykiem i podejmowanie działań, które pozwolą uniknąć sytuacji kryzysowych.

Zarządzanie procesem wytwarzania oprogramowania w firmach IT związane jest z szeregiem czynników. Podczas prac nad projektem mogą jednak zdarzyć się sytuacje lub zmiany mające negatywny wpływ na ciągłość prowadzonych prac. Wówczas niezbędne jest szybkie działanie pozwalające uniknąć kryzysu, które może przerwać ciągłość prac projektowych. W tym celu istotne jest zastosowanie metodyk zwinnych, wśród których jest Agile.

Agile jest zbiorem metodyk zwinnych, który pozytywnie przekłada się nie tylko na realizację projektu, lecz również na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Otóż metodyka Agile łączy w sobie elastyczność i zdrowy rozsądek. Głównym założeniem Agile jest podzielenie pracy nad projektem na krótkie sprinty. Podczas każdego z nich zespół realizuje danych obszar projektowanego rozwiązania. Kluczową rolę odgrywa tutaj lista priorytetów, dzięki której regularnie dostarczane są kolejne części oprogramowania, co umożliwia szybkie reagowanie na zmiany zakresu projektu.

Pomimo że Agile wstępnie było przeznaczone dla zespołów zajmujących się wytwarzaniem oprogramowania, to dzisiaj jest ono wykorzystywane również w innych branżach. Dzisiaj znajomość Agile jest atutem, na którym skorzysta każdy zespół projektowy. Stąd nieustannie rośnie zainteresowanie jego znajomością. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest kurs Agile, który stanowi niemałe kompendium wiedzy. Podczas szkolenia online prowadzonego w wirtualnej klasie jego uczestnicy poznają kolejne zagadnienia i modele, które można zastosować w praktyce. Nauka zasad zwinnego zarządzania jest wskazana zarówno dla project menadżerów, jak i członków zespołu projektowego. Dlatego wykłady prowadzone są przez doświadczonych specjalistów z branży, którzy posiadają dużą wiedzę i doświadczenie w tym obszarze.

Warto również mieć na uwadze, że kurs Agile online jest skutecznym źródłem wiedzy, która weryfikowana jest podczas egzaminu końcowego. Po jego zdaniu kursant otrzymuje certyfikat Agile potwierdzające zdobyte umiejętności i wiedzę, którą będzie mógł wykorzystać w swojej rodzinnej pracy. Co ważne certyfikat Agile stanowi atut, na który zwracana jest uwaga podczas rekrutacji, dlatego odbycie kursu jest inwestycją w przyszłość i karierę. Certyfikat daje nam również przewagę nad konkurentami w wyniku czego mamy większe szanse na zdobycie wymarzonej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here