Jakie narzędzia warto wykorzystywać do motywacji?

0
1005

Zmotywowanie się często jest znacznie trudniejsze niż wydawałoby się na pierwszy rzut oka. Niekiedy konieczne będzie skorzystanie z konkretnych nadziei, ponieważ w przeciwnym wypadku szybko stracimy chęci do działania. Tylko jakich narzędzi warto używać?

Filmy

Filmy motywacyjne można podzielić na dwie kategorie: filmy fabularne, a także filmy i filmiki instruktażowo/pomocnicze, których zadaniem jest zmotywowanie do konkretnej czynności. Jeśli chodzi o filmy fabularne, to chodzi tutaj o takie dzieła, które poruszają tematy sukcesu, dążenia do celu i wytrwałości. Można jako przykład wskazać serię Rocky, a także filmy dotyczące znanych postaci, takich jak Steve Jobs. Można je oglądać dla samej rozrywki, natomiast efektem ubocznym często będzie wzięcie inspiracji z bohaterów i poczucie straconej czy też nigdy nieuzyskanej motywacji do działania.

W przypadku drugiej kategorii filmów motywacyjnych, mówimy to o filmikach stworzonych przez tak zwanych trenerów personalnych czy innego rodzaju specjalistów (bądź pseudo specjalistów), którzy zawodowo zajmują się właśnie tą tematyką. Często takie filmiki są dostępne za darmo na YouTube bądź są częścią płatnych kursów stworzonych przez daną osobę. Nie na każdego takie filmiki działają. Niektórzy uważają je za nudne czy pretensjonalne, ale inni z kolei sądzą, że są one bardzo pomocne i skutecznie potrafią zachęcić do dokonania potrzebnych zmian w swoim życiu.

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj: http://www.zwiekszswojawydajnosc.pl/.

Muzyka

Muzyka może świetnie motywować do wielu rzeczy – przede wszystkim tych związanych z ruchem czy wykonywaniem powtarzających się, nieciekawych działań. Szybka, skoczna muzyka doskonale sprawdzi się podczas ćwiczeń fizycznych (na przykład biegania), zaś spokojne, wesołe utwory – na przykład podczas sprzątania.

W przypadku ćwiczeń dynamiczne utwory sprawią, podwyższy nam się poziom adrenaliny, natomiast, jeśli chodzi o sprzątanie, relaksujące piosenki pozwolą nam się wyciszyć i zapomnieć o nudzie. Jeśli nie znamy wystarczającej ilości tego typu piosenek, wystarczy poszukać odpowiedniej playlisty w aplikacji streamingowej czy YouTube.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.zwiekszswojawydajnosc.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here