Czy Samsung Galaxy A5 to rzeczywiście idealny smartfon do robienia selfie? Sprawdzamy

0
3121

Nowoczesny smartfon to dziś znacznie więcej niż tylko urządzenie wykorzystywane do dzwonienia i sms-owania. Używamy go do oglądania filmów, słuchania muzyki, przeglądania internetu czy robienia zdjęć. Mówi się, ze Samsung Galaxy A5 to jeden z najlepszych telefonów do tego celu. Sprawdźmy to!

Dwa aparaty o doskonałej matrycy

Obecność dwóch aparatów w smartfonie to już dziś nie nowość. Większość modeli oferuje możliwość robienia zdjęcia zarówno standardowym aparatem tylnym, jak i tym z przodu. Jednak w zdecydowanej większości urządzeń przedni aparat jest słabszej jakości: użytkownicy narzekają na brak lampy błyskowej i niską rozdzielczość matrycy. Gdy fotografia powstaje w słabo oświetlonym miejscu, trudno o dobry efekt. Co pozostaje? Selfie stick i samowyzwalacz na aparacie tylnym, albo zadowolenie się słabszą jakością. Ale Samsung Galaxy A5 rozwiązuje ten problem doskonale. Dlaczego? Ponieważ w tym modelu przedni aparat, podobnie jak tylny, oferuje aż 16-megapikselową matrycę. O dodatkowe doświetlenie fotografii zaś dba ekran przedni – dzięki niemu fotografie zyskują wyjątkową świeżość i wyrazistość.

Dobre selfie to również dobry filtr

… zwłaszcza, gdy Twoje zdjęcie trafia na Instagram czy na Facebooka. Właściwa zmiana tonacji kolorystycznej sprawia, że nawet mało ciekawe zdjęcie wygląda świetnie. W Samsung Galaxy A5 filtrów nie brakuje. I to takich, które zostały stworzone z myślą o najbardziej wymagających. W gamie FILTER-BASIC czeka na Ciebie aż 9 filtrów, a ich ustawienie to kwestia kilku kliknięć.

Jeśli jesteś miłośnikiem tzw. „food porn”, czyli lubisz robić zdjęcia jedzeniu, Samsung Galaxy A5 oferuje dodatkowy filtr do takich zastosowań. Efekty są naprawdę dobre.

Samsung Galaxy A5wygoda przede wszystkim

Techniki robienia selfie są co najmniej dwie. Po pierwsze – „z ręki”, po drugie – z wykorzystaniem selfie sticka. W przypadku większości telefonów wykonanie zdjęcia ręką jest dość nieporęczne – choćby dlatego, że trudno jest znaleźć balans między wygodnym ustawieniem dłoni, dobrym kadrem, a jednocześnie wcisnąć przycisk migawki, nie wypuszczając telefonu z dłoni. A5 rozwiązuje ten problem, bo przycisk spustu migawki możesz przenieść w dowolne miejsce na ekranie. A gdy dodamy do tego ulepszony AutoFocus, uzyskujemy naprawdę spektakularne efekty. A co z selfie stickami? Bez trudu znajdziesz taki, który podłączysz do omawianego modelu.

Aparat to zdecydowanie jedna z największych zalet Samsung Galaxy A5. Jeśli więc robienie zdjęć jest dla Ciebie priorytetem, jest to model, który możesz wziąć pod uwagę przy wymianie telefonu na nowy. Najnowszą wersję Samsunga Galaxy A5 znajdziesz np. w ofercie Play.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here