Ubiquiti Unifi – niezastąpiona oferta dla twojej firmy

0
2032

Stworzenie profesjonalnej i spójnej sieci w przedsiębiorstwie to bardzo istotny aspekt, na który koniecznie powinien zwrócić uwagę każdy administrator. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnorodnych rozwiązań, które mogą zostać wykorzystane jako element firmowej sieci wewnętrznej. Zbyt wiele możliwości może jednak przytłoczyć użytkownika, który stanie przed zbyt skomplikowanym wyborem i nie będzie umiał zdecydować się na konkretne sprzęty. Warto w takiej sytuacji skorzystać z profesjonalnego doradztwa i nieco lepiej zapoznać się z rynkiem przed zakupem urządzeń. W tym artykule postaramy się posłużyć Państwu takim właśnie doradztwem. W tekście opisane zostaną rozwiązania Ubiquiti Unifi. Mamy nadzieję, że zapoznanie się z nimi ułatwi Państwu podjęcie decyzji i dokonanie wyboru spośród wielu sprzętów sieciowych oferowanych przez producentów.

Marka Ubiquiti – dlaczego warto ją wybrać?

Ubiquiti to firma założona w 2005 roku w Stanach Zjednoczonych. Zajmuje się ona tworzeniem wszelkiego rodzaju urządzeń bezprzewodowych. Oferta marki skierowana jest głównie do mniejszych oraz średnich przedsiębiorstw. Najistotniejsze zalety sprzętów tworzonych przez tę firmę to: bardzo wysoka jakość wykonania i odporność na warunki zewnętrzne, wyposażenie w dedykowany system operacyjny (AirOS), dostęp do wielu przydatnych i nowoczesnych funkcjonalności. Dzięki tym wszystkim zaletom, zastosowanie urządzeń marki może zapewnić znacznie sprawniejsze działanie sieci oraz wyeliminowanie ewentualnych problemów z łącznością. Stworzenie wydajnej i spójnej sieci sprawi, że przedsiębiorstwo będzie funkcjonować sprawniej, a w efekcie zwiększy się prędkość pracy i korzyści uzyskiwane przez firmę.

Seria Unifi – dla kogo będzie dobrym rozwiązaniem?

Seria Unifi

W ofercie marki Ubiquiti znaleźć możemy wiele różnych serii, które dostosowane są do potrzeb różnych przedsiębiorstw. W tym tekście zajmiemy się jedną z tych serii, a dokładniej linią Ubiquiti Unifi. Jest to bardzo chętnie wybierana przez profesjonalistów linia produktów sieciowych. Służą one do tworzenia firmowych sieci bezprzewodowych. Urządzenia te cechują się przede wszystkim zoptymalizowaną pracą, bardzo prostą i szybką konfiguracją, a także zagwarantowaniem możliwości efektywnego zarządzania siecią. W tych sprzętach zastosowana została najnowsza technologia Wi-Fi 802.11ac MIMO, która zapewnia bardzo szybkie przesyłanie danych na duże odległości bez spadku wydajności przesyłu. Produkty te gwarantują nielimitowaną skalowalność systemu, dzięki czemu tworzone sieci bezprzewodowe mogą pokryć bardzo duży obszar. Mimo tego, iż wiele produktów Ubiquiti idealnie nadaje się dla mniejszych firm, to linia Unifi sprawdzi się także w większych przedsiębiorstwach bądź na uczelniach.

Jakie produkty znajdziemy w linii Unifi? Przede wszystkim punkty dostępowe (access point), które mogą pracować zarówno na wolnym powietrzu, jak i w pomieszczeniach. Unifi UAP gwarantują szybki transfer danych na odległość nawet do 120 m. Są to urządzenia szybkie, wydajne, niezawodne i łatwe w konfiguracji. Dla bardziej wymagających klientów dostępne są bardziej zaawansowane access pointy, które gwarantują prócz przesyłu danych także ich ochronę. Punkty dostępowe marki Ubiquiti usprawniają ogólne działanie sieci oraz zwiększają jej przepustowość. Idealnie nadają się do sieci użytkowanych przez wielu użytkowników w tym samym czasie.

Unifi Video

Ta seria produktów to urządzenia służące do monitoringu. Cechują się one niezawodnością, funkcjonalnością oraz wysoką jakością wykonania. W ofercie marki znajdziemy bardzo wiele najróżniejszych kamer i innych produktów, z których kilka przykładów podamy poniżej.

  • Unifi Video Camera Micro – kamera do monitoringu wielkości piłki golfowej, która mimo swoich niewielkich rozmiarów gwarantuje wysoką wydajność oraz świetne działanie we wnętrzach budynków (w dzień i w nocy);
  • Unifi Video Camera PRO – wodoodporna kamera, idealna do zastosowań zewnętrznych, cechująca się wysoką rozdzielczością oraz wbudowanym filtrem podczerwieni;
  • Unifi NVR – sieciowy rejestrator typu stacjonarnego wykrywający ruch, który może obsługiwać obraz z wielu kamer jednocześnie i wyróżnia się skalowalnością.

Unifi VoiP

Jest to oferta telefonii Voice over IP, w ramach której Ubiquiti oferuje trzy telefony internetowe różniące się między sobą specyfikacją. Są to telefony z dość sporymi wyświetlaczami, które działają w oparciu o system operacyjny Android. UVP to podstawowy, najprostszy model telefonu wyposażony w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 5 cali. UVP-PRO to model, który jest wyposażony także w kamerę oraz łączność Wi-Fi i Bluetooth. Najbardziej profesjonalnym rozwiązaniem jest telefon UVP-Executive, który posiada wyświetlacz o przekątnej 7 cali i może służyć do prowadzenia rozmów wideo lub telekonferencji. Wszystkie te telefony wyglądem przypominają klasyczny telefon stacjonarny, jednak funkcjonalności zbliżają je bardziej do smartfonów. Są one bardzo proste w instalacji i konfiguracji.

unifi voip

Unifi SDN

Jest to platforma służąca do zarządzania wszystkimi urządzeniami Ubiquiti, niezależnie od lokalizacji w jakich się one znajdują. Pozwala ona na kompleksowe podejście do sieci firmowej, wygodne zarządzanie nią, dostęp lokalny oraz poprzez chmurę i intuicyjną konfigurację. Platforma zapewnia również dostęp poprzez wygodną aplikację mobilną, w której w przejrzysty sposób przedstawione są wszystkie urządzenia.

Gdzie zakupić urządzenia Ubiquiti Unifi?

Gorąco zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą sklepu Thomas It w zakresie urządzeń marki Ubiquiti z linii Unifi – jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem tego typu sprzętów. Nasi eksperci z chęcią pomogą Państwu w doborze idealnego rozwiązania dla konkretnej firmy oraz udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania. Warto pamiętać o tym, że stworzenie kompleksowych rozwiązań sieciowych to istotna kwestia, która ma ogromny wpływ na sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Thomas it oferuje również wsparcie techniczne na każdym etapie zakupu oraz eksploatacji, dzięki czemu klienci mogą cieszyć się niezawodnym działaniem sieci bez martwienia się możliwym wystąpieniem awarii. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu w sprawie zakupu rozwiązań Ubiquiti!

Kontakt: e-mail: info@thomas-it.pl telefon: 32 444 94 30

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here