Jak utworzyć dobre CV?

0
530

Zakłada się, że tylko co dziesiąta osoba aplikująca na stanowisko otrzyma zaproszenie na chociażby pierwszą z wielu rozmów rekrutacyjnych. Nie zawsze natomiast brak odpowiedzi jest reakcją na niespełnianie pewnych wymagań, bo czasami wynika on z czegoś zupełnie innego, a mianowicie z nieumiejętnego zaprezentowania swojej osoby. Pracowniczą wizytówką jest oczywiście nic innego jak po prostu CV. Rady zawarte na stronie https://www.aplikuj.pl/cv/wzory-cv/ pomagają stworzyć ten dokument w taki sposób, by ostatecznie na każdym robił on wyłącznie pozytywne wrażenie i jednocześnie zwiększał prawdopodobieństwo otrzymania dobrego feedbacku w postaci zaproszenia do kolejnego etapu rekrutacji.

CV musi być tworzone w sposób oficjalny, pisane językiem formalnym. Każda informacja, jaką się w nim uwzględnia, ma mieć realne znaczenie dla pracodawcy, dlatego należy unikać podawania szczegółowych danych na temat mało istotnych osiągnięć, zwłaszcza takich, które raczej nie będą mieć przełożenia na nową pracę. Podstawowe dane osobowe oraz dane kontaktowe powinny się pojawić w widocznym i łatwo dostępnym miejscu. Warto ograniczyć je do danych absolutnie najważniejszych, takich jak imię i nazwisko, adres korespondencyjny, numer telefonu oraz adres e-mail.

Przeczytaj też: http://powiatowa.info/rozne/reklama/26133-nie-wiesz-jak-napisac-curriculum-vitae-zainspiruj-sie-gotowymi-wzorami-cv

Darmowe wzory CV

Każdy wzór CV posiada miejsce na informacje o wykształceniu, jednakże wbrew pozorom – przynajmniej w tym momencie – ważniejsze od wykształcenia okazuje się doświadczenie zawodowe, któremu warto poświęcić i więcej miejsca, i więcej uwagi. Tym akapitem można przekonać do siebie niejednego rekrutera. Nawet krótki staż w jakiejś znanej i dużej firmie, zwłaszcza połączony z braniem udziału w realizacji ważniejszego projektu, potrafi okazać się cenniejszy od trzyletnich studiów na prywatnej uczelni. Jeżeli ma się spore doświadczenie zawodowe, nie trzeba opisywać go w całości. Lepiej skupić się wtedy na tych jego elementach, które mogą mieć znaczenie z punktu widzenia osoby prowadzącej rekrutację i z punktu widzenia konkretnego pracodawcy.

Ostatnią zasadą, jaką warto się posiłkować, czy to podczas ręcznego tworzenia CV, czy to podczas sięgania po darmowe wzory CV, będzie skracanie podanych treści i ich ogólna kondensacja. Żadna osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie procesu rekrutacji nie będzie bowiem marnować swojego czasu na przekopywanie się przez plik kilku czy kilkunastu stron zapisanych małym druczkiem, należących wyłącznie do jednego kandydata. CV ma uwzględniać wyłącznie informacje najważniejsze. Jeżeli ma się wątpliwości co do tego, czy jakaś informacja jest istotna, lepiej po prostu z niej zrezygnować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here