Czy case na telefon to coś dla Ciebie?

0
1066

Użytkownicy telefonów dzielą się na dwie kategorie osób. Pierwsza z nich z niechęcią podchodzi do możliwości ubrania swojego nowego telefonu w ściśle przylegający do niego pokrowiec. Druga wprost przeciwnie, po zakupie telefonu od razu zakłada na niego kolorowy, ewentualnie przezroczysty case. Do której kategorii osób Ty się zaliczasz? Czy używanie dodatkowego zabezpieczenia na telefon sprawdzi się w Twoim przypadku?

Po co używa się etui?

Podstawową funkcją pokrowców na telefony jest zmniejszenie ryzyka przypadkowego uszkodzenia cennego sprzętu. Sylikonowe kejsy doskonale dopasowują się do powierzchni telefonu i zabezpieczają jego obudowę przed rysami, a do pewnego stopnia również przed konsekwencjami upadków z wysokości czy uderzeń o twarde powierzchnie. W przypadku pokrowców wykonanych z materiałów syntetycznych zwykle charakteryzują się one również właściwościami antypoślizgowymi, co przekłada się na pewniejszy chwyt i mniejsze ryzyko wyślizgnięcia się telefonu z dłoni. Powierzchnia niektórych wersji case zdobiona jest także kolorowymi nadrukami, dzięki czemu można w prosty sposób zupełnie odmienić wygląd telefonu, zwłaszcza jeśli skorzysta się z nadruku pokrywającego całą powierzchnię etui. Poza tym w sprzedaży znaleźć można również etui z dodatkowymi funkcjami, na przykład z ringiem na palec, co w przypadku dużych modeli smartfonów znacząco poprawia komfort ich codziennego użytkowania.

Kiedy warto zainwestować w etui?

Taki zakup polecany jest w zasadzie każdemu, a zwłaszcza użytkownikom tańszych modeli smartfonów, których obudowy charakteryzują się większą podatnością na uszkodzenia. Kolory case to także dobry wybór dla osób, które chcą się wyróżnić lub zupełnie odmienić wygląd używanego przez siebie smartfona. Oczywiście przylegający to powierzchni urządzenia pokrowiec przyda się wszystkim tym, którym telefon często wypada z dłoni. Sylikonowy kejs może zainteresować osoby wykonującym prace fizyczne, podczas których ryzyko uszkodzenia delikatnego sprzętu jest większe czy osobom noszącym telefon w kieszeni, plecaku czy torebce razem z kluczami lub innymi przedmiotami mogącymi porysować jego powierzchnię.

Jeśli zaliczasz się do jednej z wymienionych kategorii osób lub zwyczajnie boisz się, że szybko uszkodzisz telefon, dopasowany kejs to coś właśnie dla Ciebie. Jeśli nie chcesz zmieniać wyglądu smartfona, ostrożnie się z nim obchodzisz i nie nosisz go razem z kluczami, spokojnie się bez niego obejdziesz. Gdy jednak na urządzeniu pojawi się pierwsza rysa, zapewne szybko zmienisz zdanie. Czy zatem warto ryzykować? Odpowiedz sobie samemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here