Polityka czystego biurka w praktyce

0
1714

Czy łatwo jest utrzymać porządek na stanowisku pracy, kiedy każdego dnia tyle się dzieje? Zapewne wiele osób powie, że nie. I mają rację, jednak dzięki kilku wskazówkom wprowadzenie i zastosowanie się do zasad polityki czystego biurka może o być o wiele prostsze. Dowiedz się, jak w szybki sposób uniknąć chaosu na własnym biurku i związanych z nim problemów.

Polityka czystego biurka

To pojęcie od dłuższego czasu pojawia się we wszystkich mniejszych i większych przedsiębiorstwach czy firmach. W wielu miejscach zasada pozostawienia praktycznie pustego biurka przy opuszczaniu stanowiska pracy wprowadzana jest nie tylko przez wzgląd na porządek, ale i bezpieczeństwo. Czyste biurko oznacza, że nikt niepowołany nie uzyska dostępu oraz nie przeczyta w czasie naszej nieobecności prywatnych notatek czy dokumentów. To także znacznie mniejsze ryzyko zagubienia materiałów oraz wycieku poufnych danych.

Odpowiednio dobrane meble biurowe

Możliwość zachowania porządku i odpowiedniego przechowywania wszelkich dokumentów łączy się z koniecznością wyposażenia biura w odpowiednie meble i dodatki.Warto zadbać o to, by w pomieszczeniu biurowym znalazły się liczne szafki z zamykanymi półkami i szufladami, w których można umieścić dokumenty i akcesoria biurowe. Wszystkie, nawet najdrobniejsze elementy wyposażenia, takie jak: notesy, długopisy, mazaki, kolorowe karteczki, teczki, segregatory, koszulki, papier, etykiety, naklejki, z których korzystamy na co dzień, powinny znaleźć swoje miejsce.

Zasada czystego ekranu

Polityka czystego biurka dotyczy nie tylko dokumentów, ale także ekranu monitora. Powinien być on ustawiony tak, by osoby niepowołane nie mogły dostrzec treści, jakie przeglądamy bądź dokumentów, nad jakimi pracujemy. Zasada to obejmuje także takie nawyki, jak wylogowywanie się z systemu podczas nieobecności, a także ustawienie automatycznego wygaszacza ekranu. Dostęp do danych, znajdujących się na twardym dysku powinien być także zabezpieczony hasłem, które należy wpisać przy każdej próbie zalogowania się.

Polityka czystej drukarki

Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć również o tzw. polityce czystej drukarki. Aby uniknąć zagubienia bądź przeczytania przez nieupoważnione do tego osoby skanowanych, drukowanych bądź kopiowanych dokumentów, należy je jak najszybciej zabierać z drukarki, kserokopiarki itp.

Dbanie o porządek oraz bezpieczeństwo to podstawa dobrze funkcjonującego biura. W dzisiejszych czasach kładzie się szczególny nacisk na kwestie ochrony danych osobowych i poufnych informacji, dlatego warto jak najszybciej poznać oraz zacząć wprowadzać w życie zasady związane z tak zwaną polityką czystego biurka.

Wszystkie produkty niezbędne do wprowadzenia w życie tejże polityki znajdziesz na https://papierowo.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here