Woda dla firmy- jak wybrać odpowiednią?

0
1054

Dążenie do zdrowia, jest obecnie bardzo modne a wręcz już popularne. Wynika to z faktu, że wszyscy chcemy dobrze wyglądać, więc staramy się wpłynąć pozytywnie na wygląd swojej cery, sylwetki, naszego stanu zdrowia oraz ogólnego samopoczucia. Nie potrzebujemy do tego celu skomplikowanych urządzeń, czy też drogich produktów spożywczych. Całkowicie wystarczy nam dobrej jakości woda mineralna, w którą powinny być wyposażone wszystkie przedsiębiorstwa, firmy, jak i także prywatne domu.

Wybrana przez nas woda dla firmy, powinna być w pełni świeża, orzeźwiająca, smaczna oraz być w przystępnej dla nas cenie. Warto wybrać odpowiednią hurtownię, która zajmuje się równocześnie jej produkcją jak i dystrybucją.

Woda dla firmy – jak wybrać dobrą wodę?

Pomimo tego, że jest to dość znany temat, warto przedstawić w kilku zdaniach te podstawowe kryteria, którymi należy się kierować w wyborze odpowiedniej jakości wody dla firmy, do codziennego picia. Wybrać możemy z dostępnych rodzajów, takich jak woda butelkowana, woda z sieci wodociągowej, z filtra, baniaka czy też bezpośrednio ze studni. Dla osób w pełni zdrowych, którzy prowadzą regularny, zdrowy i aktywny tryb życia, najlepszym wyborem będzie woda dla firmy, o następujących parametrach:

  • woda mineralna średniozmineralizowana – suma składników mineralnych zawartych w niej w przedziale od 500gm/l do 1500 mg/l,
  • w tym o zawartości  magnezu >40 mg/l
  • oraz o zawartości wapnia >80 mg/l

Na rynku krajowym dostępne jest ponad 200 różnych marek wód, ale tylko niektóre z nich spełniają te kryteria. Warto czytać składy, ponieważ producenci wód spożywczych mają obowiązek umieszczenia na jego etykiecie wszystkich podstawowych parametrów wody mineralnej, takie jak suma składników mineralnych na litr wody, czy też zawartość najważniejszych pierwiastków.

Dlaczego lepiej zamówić wodę bezpośrednio czerpaną ze źródła?

W przypadku wody niegazowanej, powinna to być woda alkaliczna  o pH >7,2. Warto jednak wiedzieć, że naturalne wody alkaliczne, z odczynem pH >7.2, są w Polsce rzadkością. Tylko nieliczni jej producenci umieszczają informację o posiadanym odczynie wody w butelce, ponieważ nie ma takiego obowiązku.

Najlepiej wybrać wodę dla firmy bezpośrednio czerpaną ze źródła- zapewni nam ona najlepsze parametry minerałów oraz witamin dla naszego zdrowia, odpowiednio nawodni, oraz także oczyści organizm, a dzięki zawartości magnezu doda nam dużo siły i energii na cały, pracowity dzień.

Woda butelkowana czy w dystrybutorze?

Kupowanie wody z dystrybutora jest gorszym rozwiązaniem niż zakup wody butelkowanej. Dostawcy i producenci tego typu rozwiązania błędnie przekonują nas, że woda ta jest pełna nieskazitelności, a więc jest najlepsza do picia. W rzeczywistości jest to duży błąd, ponieważ woda czerpana z sieci jest poddana w filtrze procesowi odwróconej osmozy, po czym przechodzi ona przez odpowiedni, mineralizujący wkład, który dodaje do niej minerały. Jest ona więc pozbawiona w zasadzie jakichkolwiek wartości odżywczych, a jej jedyną zaletą jest jej cena oraz wygoda w korzystaniu.

Woda dla firmy- dlaczego lepiej zamówić w hurtowni wody niż kupować samemu?

Jest to o wiele bardziej korzystne, ponieważ kupujesz wodę bezpośrednio od producenta. Jakie korzyści się z tym wiążą? Kupując wodę dla firmy bezpośrednio ze źródła, otrzymujesz w pełni świeżą, zdrową oraz smaczną wodę dla Twoich pracowników. W tym miejscu możesz liczyć na odpowiednie, i indywidualne podejście- pełna elastyczność producenta, jego słowność oraz terminowość, jak i wygodny dowóz to kilka z ważniejszych zalet tego rozwiązania. Ponadto, o czym warto pamiętać, kupując wodę dla firmy u producenta, jest dla nas korzystniejsze cenowo, ponieważ w ten sposób możemy ominąć koszty sklepowe, czy pośredników oraz ich marże. To naprawdę się opłaca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here