Torty dla najmłodszych solenizantów

0
825

Urodziny to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka; ten szczególny czas powinien być w pełni poświęcony małemu solenizantowi. Grono najbliższych, prezenty, dekoracje, to wręcz przepis nie tylko na sukces, ale i na stworzenie ciepłych wspomnień, do których śmiało rodzina wspólnie będzie wracać po latach. Crème de la crème – i to dosłownie – takiego spotkania jest tort. Wyjątkowe ciasto, będące nie tylko smakołykiem, ale i piękną ozdobą.

Jednak co zrobić, jeśli nasze zdolności cukiernicze nie satysfakcjonują nas lub zwyczajnie nie mamy czasu, aby w pełni poświęcić się pieczeni, zdobieniu – i to wszystko między szykowaniem innych przekąsek, pakowaniem prezentów – śmiało możemy… zlecić komuś wykonanie tortu dla dzieci. Wartym polecenia jest, podlinkowana poniżej, pracownia artystyczna z wyrobami cukierniczymi https://www.art.sarzynski.com.pl/oferta/torty/torty-dla-dzieci

Jak wybrać idealny tort?

Niewątpliwie idealną bazą jest ciasto biszkoptowe – lekkie, puszyste i idealnie komponuje się z kremowym wnętrzem. Dodatkowo, bez trudu można je dzielić na kilka części, aby przekładać masą.

Kluczowe jednak jest ustalenie liczby gości; to pomoże w zamówieniu idealnego tortu, którego każdy posmakuje. Najpopularniejszy i najczęstszy przelicznik to 120 gramów ciasta, przeznaczone na jednego gościa. Zatem kilogram ciasta, to w przybliżeniu, pojedynczy kawałek dla ośmiu osób.

Kolejnym krokiem jest wybór dominującego smaku – warto skupić się na preferencjach solenizanta. Dotyczy to przede wszystkim masy, służącej do przełożenia ciasta. Pamiętajmy jednak o tym, że takie składniki jak orzechy czy owoce cytrusowe mogą wywoływać reakcje alergiczne – jeśli nie mamy pewności, że dziecko nie jest na nie uczulone, lepiej zrezygnować z dodawania ich.

Ostatnim etapem jest wybór dekoracji; tutaj także kluczowy jest gust naszej pociechy. Możliwości jest naprawdę ogrom – ulubione zwierzątko na szczycie (zrobione z apetycznych pierniczków bądź masy cukrowej), subtelne gadżety czy fantazyjne wzory.

Naprawdę bogatą ofertę znajdziemy na wspomnianej już stronie, gdzie znajdziemy wymarzony tort dla dziecka. Niech nasza pociechy znajdą się w siódmym niebie na widok smakołyku, stworzonego specjalnie dla nich!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here