Program partnerski – pomysł na biznes dla każdego

0
1593

Chcesz zarabiać w Internecie na swojej pasji? Prowadzisz stronę, bloga, kanał na YouTube lub jesteś trendsetterem na Instagramie? Program partnerski jest wymarzonym sposobem na dodatkowe pieniądze. Poznaj podstawowe zasady współpracy i przekonaj się jak łatwo możesz zyskać dodatkowy dochód robiąc to co kochasz.

Zasady działania programów partnerskich

Programy partnerskie to porozumienie między firmą a jej partnerem, którego celem jest promowanie produktów firmy w zamian za wynagrodzenie. Partnerem może zostać każdy – to praca zarówno dla osób fizycznych, jak i prowadzących własną działalność gospodarczą.

O konkretne wymogi najlepiej zapytać u przedsiębiorstw prowadzących takie akcje. Szukają oni najczęściej osób, o konkretnych zainteresowaniach.

Co muszę robić?

To precyzuje umowa podpisywana z firmą. Najczęściej oczekuje ona promowania swoich produktów lub marki. Możesz to robić na wiele sposobów: kręcąc filmiki o produktach, pokazując się z ich sprzętem, recenzując go lub polecając w artykułach.

Twoim zadaniem jest przyciągnięcie ludzi, którzy – zachęceni twoimi opisami – będą chcieli mieć ten produkt i kupią go. A ty wówczas dostaniesz prowizję.

Skąd wiadomo kto jest ode mnie?

O to zadbają już firmy i system rozliczania prowizji. Zazwyczaj jest tak, że otrzymujesz indywidualny link, który kieruje do firmowego sklepu. Automat policzy każde wejście na stronę z tego linku, a gdy klient kupi coś, to zapisze na twoje konto odpowiedni procent ceny do wypłaty.

Kiedy dostanę pieniądze?

Prowizja jest zazwyczaj wypłacana co jakiś czas, jak skończy się okres rozliczeniowy, który ustalisz w umowie z firmą. Raczej nie uda się otrzymać przelewu po każdej transakcji, bo firmom się to nie opłaca.

Jak wysoka jest prowizja w programie partnerskim?

To również zostanie ustalone w umowie, którą podpiszesz na początku współpracy. W zależności od produktu i zakresu promocji jest to kilka, kilkanaście procent od ceny sprzedaży. Im więcej osób przyciągniesz na zakupy do sklepu, tym większe pieniądze wylądują na twoim koncie.

Czy bycie partnerem w programie partnerskim się opłaca?

Tak, jeżeli aktywnie działasz na rzecz zwiększania swojej sprzedaży. Nic nie dzieje się samo i tu również trzeba włożyć trochę pracy – nakręcić film, napisać artykuł, recenzje, zachęcić do produktu. Oprócz prowizji możesz też liczyć na różnego rodzaju gadżety firmowe, produkty do testów i materiały marketingowe, które mają ci pomóc w przyciągnięciu zainteresowanych.

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG.

Dowiedz się więcej o CORE – program partnerski

avg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here