Planowanie produkcji to mozolny i skomplikowany proces, dlatego coraz więcej firm decyduje się na wsparcie w postaci wdrożenia odpowiedniego oprogramowania, dzięki któremu cały proces przebiega szybciej i sprawniej. Aby wybrać to idealnie dostosowane do naszych potrzeb musimy jednak pamiętać o kilku ważnych czynnikach.
Jak wybrać najlepszy system?
Aby oprogramowanie wspomagające planowanie produkcji spełniało wszelkie wymagania i faktycznie przyspieszało pracę, musi być odpowiednio dobrane do potrzeb i rozmiaru firmy. Z tego powodu lepiej odpuścić sobie na wstępie wszelkie darmowe systemy klasy ERP, jakie możemy znaleźć w internecie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – ponieważ są to programy dedykowane masom, a nie konkretnemu przedsiębiorstwu i z tego powodu nie będą w pełni wspomagać procesu produkcji w naszej firmie. Najlepiej wybrać nie tylko najnowsze i dedykowane oprogramowanie, ale także takie, które jest na bieżąco aktualizowane i w przypadku którego mamy zapewnione wsparcie techniczne.
Zminimalizuj koszty
Planowanie produkcji wiąże się nie tylko bezpośrednio z przyspieszeniem prac, ale także znacząco redukuje ich koszt. Cena wyprodukowania jednego projektu końcowego ulega obniżeniu ze względu na fakt mniejszego kosztu materiałów i składowych niezbędnych do produkcji, ale także biorąc pod uwagę czas pracy maszyn i personelu. Decydując się na wdrożenie możliwego do spersonalizowania oprogramowania klasy ERP to nie tylko wygoda i łatwiejsze planowanie wydatków, ale także znaczące przyspieszenie samego procesu produkcji oraz ułatwienie zadań zlecanych pracownikom.
Helpdesk to istotna zaleta
Wybierając system klasy ERP powinniśmy kierować się nie tylko cena czy wielkością możliwości, ale także obecnością wsparcia technicznego. Zwłaszcza w pierwszych miesiącach wdrażania programu będzie ono niezastąpionym źródłem wiedzy i sprawi, ze zaimplementowanie oprogramowania stanie się mniej „bolesne” zarówno dla nas, jak i dla rozkładu pracy maszyn +czy personelu. Helpdesk pomoże nam także później, dzięki czemu nie będziemy musieli sami zmagać się z ewentualnymi problemami.