Pielęgnacja karoserii: woskowanie. Dlaczego warto je wykonywać?

0
1292

Woskowanie samochodu to zabieg pielęgnacyjny, który chroni lakier przed niszczącym wpływem czynników zewnętrznych i poprawia jego estetykę. Stosowany w tym celu wosk wypełnia także wszelkie niedoskonałości lakieru, dzięki czemu jego powłoka wygląda na idealnie gładką, niezależnie od ilości istniejących w niej rys.

Jakie korzyści płyną z woskowania auta?

Woskowanie pojazdu sprawia, że na jego lakierze wytwarzana jest czysta, lśniąca powłoka, zapewniająca karoserii piękny połysk. Atrakcyjny wygląd auta jest zatem pierwszą, najbardziej oczywistą korzyścią z woskowania, jednak nie jedyną. Wosk chroni także nadwozie samochodu przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, czyli promieniowaniem słonecznym, opadami i zmianami temperatury. Dzięki regularnemu woskowaniu możemy mieć zatem pewność, że lakier auta zachowa swój oryginalny, głęboki kolor, nie zmatowieje, nie ulegnie utlenieniu ani wyblaknięciu. Aplikacja wosku to także doskonałe rozwiązanie, kiedy pragniemy odświeżyć wygląd starego samochodu. Ponieważ wosk tworzy na powierzchni karoserii powłokę hydrofobową, odpycha nie tylko wilgoć i kwaśne deszcze, ale także błoto i wszelkie zanieczyszczenia. Oznacza to, że woskowane auto nie będzie wymagało tak częstego mycia, jak auto niewoskowane.

Woskowanie samochodu pozwala zatem połączyć ochronę karoserii z wygodą i oszczędnością czasu. Jest to zabieg, który nie tylko upiększa auto, ale także chroni i konserwuje jego atrakcyjny wygląd. Wystarczą już 2 – 4 aplikacje wosku w ciągu roku, aby cieszyć się pięknym kolorem i połyskiem lakieru przez cały okres użytkowania pojazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here