Nowoczesne drukowanie

0
1233

Jeśli myślisz, że tradycyjna drukarka, która tworzy wydruki na papierze, to szczyt możliwości tego rodzaju urządzeń, to jesteś w dużym błędzie. Od kilku już lat na rynku światowym królują drukarki 3D, które realizują drukowanie 3D, czyli przestrzenne. Właśnie takie stało się hitem produkcyjnym w licznych branżach.

Naukowcy, którzy zajmują się technologicznymi nowinkami, potwierdzają, że druk 3D to prawdziwa innowacja i hit, który trudno będzie przebić inną, równie nowatorską techniką. Dokładnie takie samo zdanie mają też użytkownicy tego rodzaju drukarek, którzy coraz częściej właśnie nimi zastępują tradycyjne linie produkcyjne. Dzisiaj w Polsce funkcjonuje blisko 70 000 drukarek 3D, a każdego roku ich liczba rośnie aż o 25%. Co ciekawe, w taki sprzęt inwestują już nie tylko przedsiębiorcy, ale nierzadko także osoby prywatny, które druk 3D chcą tworzyć zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Przy okazji warto nadmienić, że druk 3D na zamówienie indywidualne jest oczywiście możliwy i po zaprojektowaniu prototypu udaje się z powodzeniem stworzyć unikalną bryłę przestrzenną, jednak  drukowanie trójwymiarowe największy sukces odnosi w ramach produkcji masowej.

Co można drukować 3D?

Tak naprawdę wszystko, ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia grafika, który tworzy projekt komputerowy, zgodnie z którym zostanie wydrukowany produkt przestrzenny należytej jakości. Od dawna druk 3D stosowany jest w medycynie, weterynarii, przemyśle, motoryzacji, meblarstwie czy złotnictwie. Produkty tworzy się ze sproszkowanej postaci szkła, plastiku, tworzyw sztucznych, metali szlachetnych czy ceramiki.

Zalety wydruków 3D

Taka produkcja jest tania, bo drukowanie 3D jest w pełni zautomatyzowane. Ponadto, produkcja odbywa się na podstawie prototypu, więc każdy kolejny produkt jest wręcz identyczny. Takie wyrabianie towarów jest wręcz niemożliwe przy wykorzystaniu rękodzieła, a nawet standardowych linii produkcyjnych. Druki 3D oszczędzają też finanse, są również doskonale precyzyjne, a ich dokładność wynosi 100%. Przy ich wykorzystaniu możliwy jest druk nawet najbardziej skomplikowanych i małych elementów. Trzeba też wyraźnie wskazać, że produkcja z zastosowaniem drukarek przestrzennych jest o wiele szybsza, a więc wydajna, co pozwala generować firmom większe zyski. Wypróbuj drukarnie 3D i sprawdź możliwości takiego drukowania. Jesteśmy pewni, że nowe możliwości Cię zaskoczą i dadzą szansę na wzmożony rozwój prowadzonej działalności produkcyjnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here