Na czym polega i z czym wiąże się SEO?

0
1049

W dzisiejszych czasach coraz więcej właścicieli stron internetowych oraz sklepów internetowych szuka rozwiązań w jaki sposób przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Choć dla niektórych osób może się to wydawać dziwne to właśnie odpowiednio dobrane słowa kluczowe lub obecność wysoko w wynikach wyszukiwania decyduje o zwiększeniu bądź zmniejszeniu się zainteresowana wybraną stroną. Stąd też powstały działania w ramach SEO, zatem warto wiedzieć czym one są oraz dlaczego są istotne przy prowadzeniu działalności w sieci.

SEO – co to takiego?

Zgodnie z aktualnie obowiązującą definicją SEO (z ang. Search Engine Optimization) to nic innego jak zbiór procesów i działań, które mają na celu zoptymalizowanie wybranej strony internetowej lub sklepu internetowego w wynikach wyszukiwania Google. Innymi słowy SEO to taki zbiór działań, który polega na poprawie wyglądu strony oraz wszelkich opisów i słów kluczowych jej dotyczących by możliwie jak najbardziej zwiększyć szansę na odwiedzenie jej przez nowych użytkowników. Dzięki kilku, stosunkowo prostym, działaniom można bardzo łatwo zainteresować szerokie grono nowych odbiorców swoją stroną internetową co może przełożyć się np. na wyniki sprzedaży.

Działania SEO zyskały również swoją popularność, ze względu na to, iż taka optymalizacja jest efektywna również w dłuższej perspektywie czasowej. Ze względu na fakt, że coraz więcej firm przenosi swoją działalność do Internetu należy stale obserwować konkurencję by móc zaoferować lepszy produkt lub usługę. Działania SEO pozwalają na to, gdyż dzięki nim można znaleźć się wyżej w wynikach wyszukiwania a np. dobór chwytliwych słów kluczowych pozwala na zainteresowanie coraz szerszego grona odbiorców. By dowiedzieć się więcej na temat SEO oraz działań z nim powiązanych warto skorzystać ze strony zamieszczonej pod poniższym linkiem.

Jakie są działania w ramach SEO?

Tak jak zostało to wspomniane powyżej wyróżnia się kilka podstawowych działań w ramach SEO. Zaliczają się do nich przede wszystkim:

  • Audyt SEO – jest to podstawowe działanie SEO, które polega na dokładnej analizie i weryfikacji tego jak obecnie wygląda strona internetowa. Służy to również wskazaniu błędów oraz przestarzałych informacji, grafik itp. na wybranej stronie oraz zarekomendowanie nowych rozwiązań. W ten sposób specjalista ds. SEO będzie wiedział co należy ulepszyć a co poprawić by strona pod względem wizerunkowym jak i odnośnie informowania użytkowników była jak najbardziej atrakcyjna;
  • Copywriting – jest to drugie działanie w ramach SEO, które polega na tworzeniu unikalnych tekstów, opisów etc. wyłącznie dla wybranej strony internetowej lub sklepu internetowego. Polega to na takim doborze tekstów oraz opisów by były one jak najbardziej krótkie, zwięzłe i jednocześnie w prosty  sposób informowały użytkowników o tym co znajduje się na danej stronie internetowej lub dlaczego właśnie z niej warto skorzystać;
  • Optymalizacja techniczna – jest to kolejne działanie, które polega np. na doborze odpowiednich słów kluczowych w „Meta descriptiontj. krótkim opisie strony lub w nazwie głównej danej strony internetowej. Dzięki temu można zwiększyć swoje zasięgi w sieci oraz znaleźć się możliwie jak najwyżej w wynikach wyszukiwania Google;
  • Content marketing – jest to dodatkowe działanie w ramach SEO, które polega np. na tworzeniu grafik czy też kolorystyki i szaty graficznej na wybranej stronie internetowej.

Tak jak zostało to opisane powyżej SEO obejmują szerokie spectrum działalności, które dotyczy praktycznie każdej strony internetowej czy też sklepu internetowego. Bazując na przedstawionych powyżej przykładach działań w ramach SEO można śmiało stwierdzić, że jest to najlepsze rozwiązanie dla każdego właściciela/ki strony internetowej. W prosty i relatywnie tani sposób można zwiększyć swoje zasięgi wśród nowych jak i dotychczasowych odbiorców oraz dopasować wygląd swojej strony do stale zmieniających się preferencji użytkowników sieci Google. Więcej szczegółowych informacji na temat marketingu internetowego, oraz działań SEO można znaleźć na stronie www.efectownia.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here