Kasa fiskalna w sklepie internetowym – czy potrzebna?

0
2302

Tak naprawdę każdy z nas, kto planuje w przyszłości założyć własny sklep internetowy powinien sprawdzić, czy czasem nie będzie konieczne posiadanie kasy fiskalnej. Szereg produktów lub też usług po prostu jest objętych obowiązkiem ewidencjonowania. Co ważne, nie ma to nic wspólnego z tym, czy dany przedsiębiorca jest zadeklarowanym płatnikiem VAT czy też tego podatku nie płaci. Nie jesteś pewien, czy Twoja działalność wymaga kasy fiskalnej? Możesz sprawdzić to od ręki przeglądając pełną listę usług i rodzajów sprzedaży, gdzie kasa jest wymagana, wystarczy sprawdzić Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Kiedy kasa fiskalna nie będzie potrzebna?

Są takie przypadki, w którym kasa nie jest konieczna, na przykład, jeśli Twoimi klientami i odbiorcami Twoich usług są inne firmy, a więc podmioty prowadzące działalność gospodarczą. Jeśli sprzedajesz osobom fizycznym, ale Twój obrót w przeciągu roku nie jest wyższy niż 20 tysięcy złotych- również nie musisz posiadać kasy fiskalnej. Prowadzisz sprzedaż wysyłkową i jednocześnie Twoi klienci za towary i usługi płacą Ci przelewem na konto? To także sytuacja, w której kasa fiskalna nie będzie Ci potrzebna, podobnie jak wówczas kiedy sprzedajesz bilety i miejscówki na konkretne wydarzenia.

Kasa w gruncie rzeczy może nie być taka zła

Zamiennikiem za paragon z kasy fiskalnej jest faktura lub wygenerowany dowód sprzedaży. Oczywiście, zawsze trzeba liczyć się z tym, że zakup kasy fiskalnej jest swego rodzaju wydatkiem, który po prostu trzeba ponieść. W jej stosowaniu nie ma jednak tak naprawdę nic skomplikowanego, co mogłoby zagrozić prowadzonej przez nas działalności. Co więcej, wielu przedsiębiorców przyznaje, że to właśnie dzięki operowaniu na kasie fiskalnej mają oni cały czas kontrolę nad tym co i w jakiej ilości sprzedają, co także jest bardzo ważnym aspektem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here