Jak wykorzystać potencjał monitoringu GPS bez przepłacania?

0
833

Konkretne przyczyny stojące za decyzją skorzystania z usługi monitoringu GPS mogą być różne – od przyczyn stricte finansowych przekładających się na oszczędności firmy, przez chęć zapewnienia bezpieczeństwa najbliższym, po zamiar ułatwienia sobie codziennego życia. Każdy przypadek może wymagać więc indywidualnego pakietu, który swoją ceną i dostępnymi funkcjami będzie satysfakcjonować użytkownika. Nikt z nas nie lubi przecież płacić za niepotrzebne usługi lub rezygnować z tych, które są za drogie.

Jednym z wygodniejszych sposobów na dostosowanie pakietu do swoich potrzeb jest system „bloczków”, dających możliwość wygodnego dokupywania i rezygnowania z potrzebnych funkcji. Tego typu ofertę posiada firma IKOL, która dodatkowo oferuje pakiety składające się z najczęściej dobieranych usług.

Abonament na początek

Jeśli lokalizator GPS kupujemy jedynie, aby sprawdzać jego aktualną pozycję, możemy skorzystać z pakietu podstawowego. Stanowi on „fundament”, na którym możemy dodawać kolejne interesujące nas usługi. Dla przykładu, już za kilka złotych miesięcznie możliwe jest śledzenie historii podróży wykraczającej do 12 miesięcy wstecz, która w diametralny sposób zwiększa użyteczność naszego urządzenia. Dzięki niej uzyskujemy wgląd w postoje, okresy użytkowania i konkretne trasy pojazdu. Stąd już niedaleka droga do spersonalizowanych raportów, dających jeszcze więcej informacji.

Raporty i zarządzanie

Usługi lokalizacyjne umożliwiają generowanie zawrotnej liczby raportów – najważniejsze z nich można wykupić już za kilka złotych miesięcznie. W cenniku GPS znajdziesz również opcję zakupu pakietu zawierającego okresowe raporty podróży, przejazdów i prędkości oraz raporty dzienne. Wszystkie te informacje przydają się nie tylko do analiz flot firmowych, lecz również w użytkowaniu prywatnego pojazdu.

Jeśli nasza sytuacja wymaga innych rozwiązań, z pomocą przychodzą bardziej zaawansowane raporty, które można dokupywać pojedynczo. Są nimi m.in. raport napięcia głównego zasilania, raport wysokości n.p.m. i raport zbiorczy przejazdów wszystkich monitorowanych samochodów. Bardzo atrakcyjnymi opcjami są również automatyczne wypełnianie elektronicznej ewidencji przebiegu pojazdów (EEPP) i raport przejazdów prywatnych i służbowych. Te dwie usługi znacząco ułatwiają prace administracyjne związane z flotą.

Oszczędzanie paliwa

Monitoring GPS sprawdza się również jako narzędzie do kontroli spalania. Modele podłączane do magistrali CAN umożliwiają pobieranie informacji o stanie paliwa bezpośrednio z komputera pokładowego samochodu. Istnieje możliwość wykupienia dedykowanego dla niego pakietu usług, który obejmuje raporty ze wszystkimi informacjami o stanie pojazdu (np. temperaturą silnika, poziomem paliwa, włączonymi światłami), a także raporty zużycia i poziomu paliwa i alarm otwartych drzwi. Ta szeroka paleta funkcji może być dodatkowo poszerzana o raport z tachografu czy alert wysokich obrotów silnika. Co więcej, możliwy jest zakup pakietu Ecodriving, który zamiast magistrali CAN wykorzystuje m.in. akcelerometry umieszczone w lokalizatorze. Umożliwia on generowanie alertów i raportów związanych ze stylem użytkowania pojazdów, czyli sposobem brania zakrętów, przyspieszania, hamowania i innych kwestii wpływających na zużycie paliwa. Rozwiązania te sprawdzą się świetnie w przypadku firm i prywatnych użytkowników, którym zależy na uzyskaniu zdalnej kontroli nad swoją maszyną.

Bezpieczeństwo pojazdów i osób

Pakiet podstawowy możemy również rozszerzać o usługi związane z bezpieczeństwem. Jedną z możliwości jest wykupienie usługi polegającej na wsparciu centrum operacyjnego i załóg poszukiwawczych współpracujących z Policją, które wspólnie pomagają w szybkim odszukaniu skradzionego pojazdu. Inną nader użyteczną usługą są alerty lokalizatora informujące nas o istotnym zdarzeniu. Ponownie, dostępne jest wykupienie atrakcyjnego cenowo pakietu lub wybór każdej opcji oddzielnie. Do wyboru są m.in. alerty długiego postoju i długiej podróży, alert zagłuszania lokalizatora, alert przekroczenia prędkości, alert ruchu i wkroczenia/opuszczenia wyznaczonego obszaru (przydatne także w lokalizatorach dla osób), a także alert odholowania czy sygnału SOS aktywowanego panic buttonem.

Co najlepsze, przedstawiona lista dostępnych usług monitoringu GPS w rzeczywistości jest jeszcze szersza, umożliwiając zastosowanie tej technologii do wielu aspektów życia. Użytkownik lokalizatorów może dowolnie wybrać, z jakich usług chce korzystać i mieć pełną kontrolę nad wysokością swojego abonamentu. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie swojego pakietu do aktualnych potrzeb, bez zbędnego przepłacania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here