Jak kupić maszynę rolniczą na aukcjach poleasingowych?

0
782

Wyposażenie gospodarstw rolniczych w wysokiej jakości maszyny rolnicze jest często dla ich właścicieli nie lada wyzwaniem. Rolnicy z jednej strony chcą maksymalnie oszczędzać, tak, by nie narażać się na brak płynności finansowej, a z drugiej zależy im na sprzęcie, który będzie potem służył przez długie lata. Jak połączyć te dwie potrzeby i kupić maszynę tanią i jednocześnie w doskonałym stanie technicznym?

Maszyny poleasingowe – czy to się opłaca?

Rozwiązaniem dla zakupu maszyn w dobrych cenach i w świetnym stanie, jest skorzystanie z tzw. opcji poleasingowej. Nowe maszyny rolnicze brane przez większe firmy w leasing są po trzech, czterech czy siedmiu latach ich używania wystawiane na sprzedaż z całym kompletem badań technicznych. W okresie swojej eksploatacji były w pełni ubezpieczone i czuwał nad nimi nie tylko właściciel, ale i leasingodawca. Pojazdy takie pojawiają się na aukcjach poleasingowych, jak np. tutaj https://www.klaravik.pl/ i cieszą się dużym zainteresowaniem – potencjalny kupujący może je nabyć tanio, mając przy tym pewność, że taki pojazd został wcześniej oceniony przez niezależnego rzeczoznawcę, a jego faktyczny stan jest takim, jakim go opisano.

Jak kupić maszynę po leasingu?

Maszyny rolnicze poleasingowe można kupić poprzez różne serwisy sprzedaży leasingowej. Niektóre z nich oferują bezpłatny, a inne płatny dostęp do ofert, natomiast w obu przypadkach klient ma gwarancję kupowania najwyższej jakości sprzętu. Przed kupnem bądź licytacją warto upewnić się, jakie parametry techniczne mają wybierane maszyny poleasingowe, dokładnie wczytać się w opis techniczny, przemyśleć sposób finansowania zakupu i dopiero później złożyć swoją ofertę.

Dodatkowo, warto zgłosić się z pytaniami o wybrany pojazd do sprzedającego lub do samej obsługi serwisu aukcyjnego, tak, by móc dopytać o osobne szczegóły lub liczyć na wsparcie w samym doborze maszyny.  Eksperci obsługujący aukcje poleasingowe wiedzą, że nie każdy musi znać się na maszynach, ale może ich potrzebować, dlatego chętnie służą pomocą w doborze pojazdów do faktycznych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here