Drzwi przesuwne bezramowe

0
1370

Nowoczesny design mieszkania oraz stosowanie funkcjonalnych rozwiązań to główny cel wielu osób urządzających swoje „cztery katy”. Idealnie do tego nadają się drzwi przesuwne bezramowe, które posiadają wszystkie cechy odpowiadające nowoczesnym rozwiązaniom.

Drzwi przesuwne bezramowe

W obecnych czasach zaczynają się cieszyć coraz większą popularnością tak jak i duże powierzchnie szklane, które świetnie rozświetlają pomieszczenia dzięki dużej przepuszczalności światła. Zastosowanie dużych powierzchni szklanych ma na celu także stworzenie niesamowitego designu pomieszczenia.

Ich główną zaletą jest to, że nie zabierają dużej powierzchni mieszkalnej, tak jak to bywa w przypadku standardowych skrzydeł drzwiowych, które otwierają się do wewnątrz lub zewnątrz mieszkania. Najczęściej produkowane są ze szkła hartowanego, które charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na jakiekolwiek uszkodzenia. W celu zapewnienia większej prywatności można wybrać drzwi przesuwne bezramowe ze szkłem hartowanym zmatowionym.

Gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Drzwi przesuwne bezramowe najczęściej wykorzystywane są w małych mieszkaniach, w celu zaoszczędzenia miejsca. Można je także spotkać jako łączniki między tarasem, a pokojem. Duża przeszklona powierzchnia pozwala podziwiać widoki na dworze.

Również bardzo często drzwi przesuwne bezramowe wykorzystywane są w biurowcach, hotelach oraz pomieszczeniach handlowych. Bardzo często wykorzystywane są do nadawania eleganckiego wyglądu oraz naświetlenia pomieszczenia przy jednoczesnym oszczędzaniu energii elektrycznej.

Z czego są produkowane drzwi przesuwne bezramowe?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, głównym materiałem do ich produkcji jest niezwykle wytrzymałe szkło hartowane, które przede wszystkim nie ulega zarysowaniom, dzięki czemu ich estetyka jest zachowana przez wiele lat użytkowania.

Innymi materiałami, które także są wykorzystywane do produkcji drzwi przesuwnych to płyty wiórowe oraz stal. Szczególnie te pierwsze znajdują swoje zastosowanie jako zamknięcie szafy. Natomiast szyny, na których się one poruszają produkowane są ze stali lub aluminium, co znacząco zwiększa ich wytrzymałość i tworzy jednolity estetyczny wygląd oraz świetnie wpasowuje się w wystrój pomieszczenia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here