Drukarnia cyfrowa – precyzyjny wydruk

0
1405

Zalety druku cyfrowego

Technologia cyfrowa posiada wiele zalet i coraz bardziej wkracza w różne wymiary naszego życia. Stosowana jest również z powodzeniem w drukarniach cyfrowych.

Najważniejszym wyróżnikiem druku cyfrowego jest to, że materiały do druku są dostarczane do urządzeń drukujących pod postacią danych cyfrowych. W przypadku drukarni cyfrowej nie występuje żadna fizyczna forma niezbędna do druku (pod postacią fotopolimera, płyty czy sita). Wszystko oparte jest na danych cyfrowych przesyłanych przez komputer do maszyny drukującej. Dzięki takiej technologii druk jest:

Szybki (projekt nie musi podlegać obróbce, druk jest błyskawiczny, można wydrukować jedną sztukę, nie trzeba zamawiać serii wydruków jak w drukarni pracującej w oparciu o tradycyjne metody)

Precyzyjny (o wysokiej rozdzielczości), dzięki czemu nawet najmniejsze elementy zawarte w projekcie będą precyzyjne – ostre i bardzo wyraźne. W drukarniach cyfrowych wszelkiego rodzaju opakowania, etykiety, plakaty są najwyższej jakości o doskonałej kolorystyce (dzięki wbudowanym spektrofotometrom).

Tani i możliwy w małych nakładach, gdyż klient nie musi płacić na uruchomianie maszyn drukarskich i cały proces przygotowań do druku. Można z powodzeniem zlecić wydruk materiałów w małym nakładzie (kilku czy kilkudziesięciu sztuk).

Ekologiczny – drukarnia cyfrowa ma niemal zerową emisję dwutlenku węgla (CO2) i wytwarza niewielką ilość makulatury. Zużyte urządzenia drukarskie i materiały wykorzystane w procesie drukowania, są odzyskiwane przez producentów. Dzięki temu środowisko naturalne nie jest zanieczyszczane odpadami z drukarni cyfrowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here