Dropshipping – pomysł na biznes

0
2372

Dropshipping to nic innego jak model logistyczny sprzedaży przez sieć internetową. Na czym dokładnie polega dropshipping? Przede wszystkim chodzi o przeniesienie procesu wysyłki towaru na dostawcę. Sklep internetowy w tym modelu odpowiada jedynie za zbieranie i przesyłanie zamówionego produktu do dostawcy, który to odpowiada za realizacje wysyłki.

Zalety związane z dropshippingiem

Dropshipping ma tę dużą zaletę, że hurtownia nie musi dbać samodzielnie o dystrybucję towarów. To odpowiednia firma zajmuje się sprzedażą, oczywiście w cenę towaru wliczona jest marża jaką pośrednik nalicza. Tym samym obie strony zyskują.

Jak rozpocząć działalność w branży dropshippingu?

Planując zajęcie się dropshippingiem powinniśmy sporządzić podobny plan jak w przypadku innych biznesów. Musimy zadbać o znalezienie właściwej hurtowni, która będzie dostarczała nam towar. Warto także sprawdzić oferowane przez nią ceny. Cena ostateczna proponowana klientowi będzie powiększona nie tylko o naszą marżę, ale też o podatek vat. Jeżeli wybierzemy już hurtownię, to niezbędne będzie także podpisanie umowy. To jaki model sprzedaży przyjmiemy zależy tylko i wyłącznie od nas. Obecnie można w sieci działać na dwa zasadnicze sposoby.

a. Pierwszy wiąże się z prowadzeniem sklepu internetowego.

b. Drugi dotyczy sprzedaży poprzez Allegro.

Jeżeli wybierzemy sprzedaż przez Allegro musimy liczyć się z tym, że ten portal jest dosyć drogi, a także, że w ten sposób ciężko jest zbudować własną markę. Sklep internetowy to dużo większe możliwości marketingowe. Po podpisaniu dokumentacji i zadbaniu o zaplecze konieczne jest otrzymanie listy produktów hurtowni.

Schemat funkcjonowania dropshippingu

W dropshippingu klienta kupuje produkt w naszej firmie i to do nas przelewa pieniądze. Nasza firma natomiast przekazuje to zamówienie i wykonuje przelew na konto bankowe hurtowni z którą współpracujemy. Wszystko odbywa się najczęściej sprawnie i beż żadnych komplikacji. Nasz sklep mimo że nie ma produktów na stanie, to może na towarze zarobić od pięciu do piętnastu procent na marży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here