Domki i akcesoria dla lalek – co jest wybrać dla dziewczynki?

0
1874

Domek dla lalek jest zabawką, o której marzy praktycznie każda mała dziewczynka. Jest to bardzo ciekawa forma spędzania wolnego czasu. Dziewczynki mogą aranżować wnętrza domku, bawić się w gotowanie, czy sprzątać.

Zakup odpowiedniego domku dla lalek to wyzwanie dla większości rodziców. Domki różnią się od siebie wielkością, wykonaniem, oraz wyglądem. Jak wybrać domek dla lalek?

Domek dla lalek – jak wybrać najlepszy dla dziewczynki? 

Przed zakupem pierwszego domku dla lalek na swojej córki, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze ważny jest rozmiar domku, w sklepach znajdziemy duże domki dla takich lalek, jak lalka Barbie oraz mniejsze domki, które są przeznaczone dla niewielkich lalek.

Przed zakupem domku dla lalek, należy najpierw sprawdzić jakimi lalkami bawi się dziecko. Warto wziąć pod uwagę również powierzchnię pokoju. Domek nie może być zbyt duży, względem pokoju. Jeżeli pomieszczenie, gdzie bawi się dziecko jest mniejsze, należy rozejrzeć się za domkiem, który jest mniej rozbudowany.

Domki i akcesoria dla lalek dla dzieci

Po drugie kluczowy jest materiał, z którego został wykonany domek. Na rynku dostępne są domki drewniane, plastikowe oraz wykonane z kartonu. Domki kartonowe są najtańszą wersją domku dla lalek, są również najmniej trwałe. Domki drewniane są najdroższe, za to posłużą dziecku wiele lat. Są odporne na uszkodzenia i solidnie wykonane. Domki plastikowe tak samo jaki i ich wyposażenie, mogą być bardziej podatne na zniszczenia, w przeciwieństwie do domków wykonanych z drewna. 

Po trzecie należy zwrócić uwagę na wyposażenie domku dla lalek. Niektóre modele posiadają zestaw mebli, inne są puste. W ten sposób rodzice, razem z dzieckiem mogą kompletować domek stopniowo. Wybór zależy głównie od preferencji dziecka. Jeżeli dziecko ma zdolności manualne, lubi rysować z pewnością wybierze domek, który będzie mogło po swojemu urządzić. 

Od wielkości domku zależy również wielkość dodatków oraz lalek, które będą się w nim znajdować. Na rynku różnorodność domków jest ogromna, rodzice mogą wybrać dowolny rozmiar domku dla lalek. Dostępne są wersje miniaturowe oraz ogromne konstrukcje, które mogą mieć nawet metr. Od wielkości wyposażenia, zależy dla dziecka w jakim wieku jest przeznaczony domek dla lalek. 

Przeczytaj też: http://www.innebrzmienia.pl/gniotki-i-slime-dla-dzieci-czy-sa-to-odpowiednie-zabawki-dla-dziecka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here