Banki, pożyczki ratalne i pandemia

0
706

Ludzie oczytani wiedzą doskonale o tym, że pożyczki ratalne wzięte przed marcem roku 2020 spłaca się dziś nieco inaczej, bo mamy już luty roku 2022 i co równie istotne inflacja cały czas rośnie. Jakaś część z nas sądzi, że ta cała tarcza antyinflacyjna powstrzyma w Polsce ( https://pozyczkolog.pl/pozyczki-ratalne/ ) ten wzrost inflacji, czyli wzrost cen i wzrost oprocentowania pożyczek ratalnych. Wiele znaczy też i to, że jakaś część ludzi silnie wieży w to, że władza jest nieomylną i co równie istotne te działania faktycznie przyniosą ten upragniony efekt. Prawdą jest natomiast to, że ludzi wierzących w tę nieomylność władzy z roku na rok ubywa i to w systematyczny sposób. Dzieje się tak dlatego, że ludzie z kredytami i pożyczkami ratalnymi na głowie wyjątkowo często dostrzegają tę dość nieczystą grę obecnej władzy. Kluczowe znaczenie ma też i to, że w sieci przybywa filmów, które to wytykają obecnie rządzącym politykom ich własne kłamstwa na wizji. Tego typu kłamstwa w czasie tej pandemii to rzecz jasna nie jakaś tam sprawa bardzo odległa, czyli trafiają się nawet i te, które mają mniej niż trzy miesiące. Publikacje tego rodzaju obniżają zaufanie społeczne i co równie istotne dzięki nim wielu ludzi zaczyna się bać kredytów i pożyczek ratalnych.

Kiedy banki zaczną upadać?

Obecnie trwa pandemia, czyli ta walka z kolejnymi mutacjami wirusa za pomocą blokowania transportu zbiorowego, restauracji, zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. Przedsiębiorcy z tych branż, którzy mieli już na głowie pożyczki ratalne przekonali się już o trudzie ich spłacania. Mowa tu o tym, że złotówka ( https://pozyczkolog.pl/pozyczki-ratalne/ ) z marca roku 2020 jest wartą więcej niż złotówka ze stycznia z roku 2022. Tak te sprawy oceniają giełdy światowe. Dlatego też przedsiębiorcy spłacający kredyty i pożyczki jako firma lub jako osoba prywatna mają. Właśnie ten stan rzeczy może niebawem doprowadzić do upadłości jednego z banków, choć niewielu spodziewa się tego, że upadłość ta będzie powiązana ze sporym bankiem międzynarodowym. Może to być ten lokalny krajowy, choć taka nieciekawa sytuacja może się raczej zakończyć kompromisem, czyli większy i międzynarodowy przejmie ten lokalny mniejszy.

Inne ważne wzmianki

Pożyczki ratalne już teraz są tymi trudniej osiągalnymi i co równie istotne ta prawda dotyczy głównie tych większych, bo takowe to dłuższy okres spłaty. Oznacza to też i tę znacznie większą niepewność odnośnie tego czy klient sobie poradzi. Dlatego w kontekście tej rosnącej inflacji podwyższa się także oprocentowanie rat, po to by klienci niepewni przyszłości raczej bali się pożyczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here