niedziela, Wrzesień 27, 2020

Systemy alarmowe

0
Systemy alarmowe

Żyjemy w świecie, w którym posiadamy coraz więcej. Jednocześnie coraz rzadziej przebywamy w domach. Częste wyjazdy służbowe, podróże czy po prostu długie godziny nieobecności domowników związane z ich pracą i edukacją sprzyjać mogą włamaniom i kradzieżom. Niewielu z nas może liczyć na pomoc sąsiadów w opiece nad majątkiem. Dlatego też ochrona mieszkania systemami alarmowymi staje się coraz powszechniejsza.

Czy case na telefon to coś dla Ciebie?

0
Czy case na telefon to coś dla Ciebie

Użytkownicy telefonów dzielą się na dwie kategorie osób. Pierwsza z nich z niechęcią podchodzi do możliwości ubrania swojego nowego telefonu w ściśle przylegający do niego pokrowiec. Druga wprost przeciwnie, po zakupie telefonu od razu zakłada na niego kolorowy, ewentualnie przezroczysty case. Do której kategorii osób Ty się zaliczasz? Czy używanie dodatkowego zabezpieczenia na telefon sprawdzi się w Twoim przypadku?

Po co używa się etui?

Podstawową funkcją pokrowców na telefony jest zmniejszenie ryzyka przypadkowego uszkodzenia cennego sprzętu. Sylikonowe kejsy doskonale dopasowują się do powierzchni telefonu i zabezpieczają jego obudowę przed rysami, a do pewnego stopnia również przed konsekwencjami upadków z wysokości czy uderzeń o twarde powierzchnie. W przypadku pokrowców wykonanych z materiałów syntetycznych zwykle charakteryzują się one również właściwościami antypoślizgowymi, co przekłada się na pewniejszy chwyt i mniejsze ryzyko wyślizgnięcia się telefonu z dłoni. Powierzchnia niektórych wersji case zdobiona jest także kolorowymi nadrukami, dzięki czemu można w prosty sposób zupełnie odmienić wygląd telefonu, zwłaszcza jeśli skorzysta się z nadruku pokrywającego całą powierzchnię etui. Poza tym w sprzedaży znaleźć można również etui z dodatkowymi funkcjami, na przykład z ringiem na palec, co w przypadku dużych modeli smartfonów znacząco poprawia komfort ich codziennego użytkowania.

Kiedy warto zainwestować w etui?

Taki zakup polecany jest w zasadzie każdemu, a zwłaszcza użytkownikom tańszych modeli smartfonów, których obudowy charakteryzują się większą podatnością na uszkodzenia. Kolory case to także dobry wybór dla osób, które chcą się wyróżnić lub zupełnie odmienić wygląd używanego przez siebie smartfona. Oczywiście przylegający to powierzchni urządzenia pokrowiec przyda się wszystkim tym, którym telefon często wypada z dłoni. Sylikonowy kejs może zainteresować osoby wykonującym prace fizyczne, podczas których ryzyko uszkodzenia delikatnego sprzętu jest większe czy osobom noszącym telefon w kieszeni, plecaku czy torebce razem z kluczami lub innymi przedmiotami mogącymi porysować jego powierzchnię.

Jeśli zaliczasz się do jednej z wymienionych kategorii osób lub zwyczajnie boisz się, że szybko uszkodzisz telefon, dopasowany kejs to coś właśnie dla Ciebie. Jeśli nie chcesz zmieniać wyglądu smartfona, ostrożnie się z nim obchodzisz i nie nosisz go razem z kluczami, spokojnie się bez niego obejdziesz. Gdy jednak na urządzeniu pojawi się pierwsza rysa, zapewne szybko zmienisz zdanie. Czy zatem warto ryzykować? Odpowiedz sobie samemu.

TOP 6 kreatywnych zabaw dla dzieci

0
TOP 6 kreatywnych zabaw dla dzieci

Zabawa jest nieocenionym elementem życia każdego dziecka. Dzięki niej najmłodsi w przyjemny sposób nabywają wielu umiejętności i nawyków, które są niezbędne w dorosłym życiu. Oto kreatywne zabawy dla dzieci, które z pewnością warto wypróbować!

Smartwatche Samsung – zdrowie jest najważniejsze

0
Smartwatche Samsung

Ostatnio temat wearables jest niezwykle popularny. Inteligentne zegarki Samsung to doskonałe rozwiązanie dla poprawy zdrowia

Jak wygląda praca aktuariusza?

0
aktuariusz

Firmy bardzo często posiadają obowiązek ustawowy dotyczące zatrudnienia danego pracownika. Nie chodzi tutaj o konkretną osobę, ale o dany zawód. Do takich zawodów należą między innymi aktuariusze. Jeżeli uda nam się pomyślnie uzyskać wpis na liście aktuariuszy, będziemy mogli starać się o pracę i tym samym się przy tym nie natrudzić. O pracę na takim stanowisku nie musimy się obawiać, ponieważ jest o nią dość łatwo. Wynika to z tego, że w naszym kraju istnieje mały odsetek specjalistów zajmujących się tą dziedziną. Czym dokładnie zajmuje się akcjonariusz oraz jaki posiada zakres obowiązków? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-aktuariusza-czym-zajmuje-sie-aktuariusz/

Czym dokładnie zajmuje się osoba na stanowisku akcjonariusza?

W firmie ubezpieczeniowej jako taki specjalista będziemy odpowiedzialni za politykę finansową. Oznacza to, że kreujemy taryfy ubezpieczeniowe oraz ustalamy wysokość składek i obliczamy wysokość niezbędnych rezerw. Te z nich, z których wypłacane są odszkodowania należą właśnie do naszych zadań. Do nas oraz ewentualnie do podległych nam zespołów będą należały również czynności takie jak oszacowanie ryzyka, prognozowanie koniunktury oraz projektowanie planów finansowych. Dodatkowo do naszych zadań będzie należała resekcja myśli ubezpieczenie firmy ubezpieczeniowej. Dzieje się tak, ponieważ w przypadku dużych klientów oraz umów, które rozłożone są na wiele lat. W niektórych firmach będziesz zajmował się również kwestiami i statystyki finansowej. Będą to na przykład instytucji takich jak banki czy firmy inwestycyjne.

Zakres obowiązków takiego specjalisty

Jeśli nadal wdaje Ci się to być trudne do pokładania, to znacznie łatwiej będzie rozpisać poszczególne czynności wynikające z pracy w takim zawodzie. Oto podstawowe obowiązku aktuariusza:

–określenie wysokości składki pobieranej od firmy ubezpieczeniowa w ramach danej oferty,

– projektowanie tego typu oferty, np. ubezpieczenia na życie, ubezpieczeń samochodu, domu lub wakacji,

– przygotowywanie ich planów emerytalnych,

– pomocy w zarządzaniu aktywami i pasywami w banku. Posłużysz się przy tym technologią zarządzania ryzykiem finansowym,

– ustalanie  wartość rezerw techniczno – ubezpieczeniowych,

– kontrolowanie aktywów stanowiących pokrycie tych rezerw,

– wyliczanie marginesu wypłacalności

– ustalenie wartości składników zaliczanych do własnych środków firmy.

Zobacz też: http://www.marpnet.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-aktuariusz/

Kiedy decydować się na oprogramowanie ERP?

0
Kiedy decydować się na oprogramowanie ERP

Gdy myślimy o ERP to mamy przede wszystkim na myśli rozwiązania informatyczne w formie określonego oprogramowania. Jednak trzeba brać pod uwagę, że ERP to generalnie strategia zarządzania zasobami w przedsiębiorstwie, która była realizowana zanim dostępne były współczesne programy.

Nowoczesne drukowanie

0
Nowoczesne drukowanie

Jeśli myślisz, że tradycyjna drukarka, która tworzy wydruki na papierze, to szczyt możliwości tego rodzaju urządzeń, to jesteś w dużym błędzie. Od kilku już lat na rynku światowym królują drukarki 3D, które realizują drukowanie 3D, czyli przestrzenne. Właśnie takie stało się hitem produkcyjnym w licznych branżach.

Naukowcy, którzy zajmują się technologicznymi nowinkami, potwierdzają, że druk 3D to prawdziwa innowacja i hit, który trudno będzie przebić inną, równie nowatorską techniką. Dokładnie takie samo zdanie mają też użytkownicy tego rodzaju drukarek, którzy coraz częściej właśnie nimi zastępują tradycyjne linie produkcyjne. Dzisiaj w Polsce funkcjonuje blisko 70 000 drukarek 3D, a każdego roku ich liczba rośnie aż o 25%. Co ciekawe, w taki sprzęt inwestują już nie tylko przedsiębiorcy, ale nierzadko także osoby prywatny, które druk 3D chcą tworzyć zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Przy okazji warto nadmienić, że druk 3D na zamówienie indywidualne jest oczywiście możliwy i po zaprojektowaniu prototypu udaje się z powodzeniem stworzyć unikalną bryłę przestrzenną, jednak  drukowanie trójwymiarowe największy sukces odnosi w ramach produkcji masowej.

Co można drukować 3D?

Tak naprawdę wszystko, ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia grafika, który tworzy projekt komputerowy, zgodnie z którym zostanie wydrukowany produkt przestrzenny należytej jakości. Od dawna druk 3D stosowany jest w medycynie, weterynarii, przemyśle, motoryzacji, meblarstwie czy złotnictwie. Produkty tworzy się ze sproszkowanej postaci szkła, plastiku, tworzyw sztucznych, metali szlachetnych czy ceramiki.

Zalety wydruków 3D

Taka produkcja jest tania, bo drukowanie 3D jest w pełni zautomatyzowane. Ponadto, produkcja odbywa się na podstawie prototypu, więc każdy kolejny produkt jest wręcz identyczny. Takie wyrabianie towarów jest wręcz niemożliwe przy wykorzystaniu rękodzieła, a nawet standardowych linii produkcyjnych. Druki 3D oszczędzają też finanse, są również doskonale precyzyjne, a ich dokładność wynosi 100%. Przy ich wykorzystaniu możliwy jest druk nawet najbardziej skomplikowanych i małych elementów. Trzeba też wyraźnie wskazać, że produkcja z zastosowaniem drukarek przestrzennych jest o wiele szybsza, a więc wydajna, co pozwala generować firmom większe zyski. Wypróbuj drukarnie 3D i sprawdź możliwości takiego drukowania. Jesteśmy pewni, że nowe możliwości Cię zaskoczą i dadzą szansę na wzmożony rozwój prowadzonej działalności produkcyjnej.

Profesjonalna pomoc prawna

0
Profesjonalna pomoc prawna

Solidna, niezawodna i doświadczona kancelaria prawna cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród wielu klientów. To w takich miejscach chcą pracować też studenci i absolwenci studiów prawniczych, gdyż doskonale zdają sobie sprawę, że w tym miejscu mogą pojąć najwięcej wiedzy i skorzystać z doświadczenia profesjonalistów. Gdzie szukać takich dobrych kancelarii prawnych? Jakie sprawy można tam załatwić? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziesz poniżej.

Decyzja o poddaniu się badania sprawozdań finansowych – informacje

0
Decyzja o poddaniu się badania sprawozdań finansowych - informacje

Badanie sprawozdań finansowych dla niektórych spółek jest obowiązkowe według przepisów prawnych, lecz dla wielu pozostałych jednostek jest to indywidualna decyzja ich zarządu. Warto zapoznać się z informacjami, jak przebiega badanie sprawozdań finansowych i dla kogo jest to wymóg.

Jak kupować odzież używaną, by być zawsze zadowolonym?

0
Jak kupować odzież używaną, by być zawsze zadowolonym

Odzież używana dostarczana do second handów przez dobrych importerów odzieży używanej to ogromny wybór ubrań na każdą okazję i w cenach, które nie nadwyrężają domowego budżetu. Dzięki temu można sobie pozwolić, na więcej, ale także kupować ubrania, które są mode tylko w danym sezonie, ponieważ nie będzie żal się ich pozbyć, skoro kosztowały jedynie 1-5 zł.