sobota, Grudzień 15, 2018

Firmy oferujące nearshore software działają również w Polsce

0
Firmy oferujące nearshore software działają również w Polsce

Outsourcing to powszechne zjawisko we współczesnej gospodarce. Nie ma w tym nic dziwnego, że dana firma zleca zadania innym podmiotom, zamiast zatrudniać pracowników u siebie. Takie rozwiązania to przede wszystkim mniejszy koszt, a ponadto jakość, szybkość oraz elastyczność. W wielu branżach, na przykład w branży IT obserwuje się w ostatnich latach nowy trend, czyli tzw. nearshoring, który polega na wyborze zleceniodawców zlokalizowanych w pobliskich, a nawet sąsiednich krajach.

Jakie cechy powinna posiadać nowoczesną witryna internetowa?

0
Jakie cechy powinna posiadać nowoczesną witryna internetowa?

To, że każda firma powinna mieć stronę internetową, to nie ulega wątpliwości. Nie mniej jednak, strona stronie nierówna, w sieci można znaleźć zarówno bardzo piękne, funkcjonalne witryny, jak i takie, które wołają o pomstę do nieba. Czym powinna charakteryzować się nowoczesna strona www?

Google shopping – 5 powodów, dla których warto z nich korzystać

0
Google shopping - 5 powodów, dla których warto z nich korzystać.

Czy zdjęcia produktów wpływają na sprzedaż? Odpowiedź wydaje się prosta. I jest prosta.

Badania dowodzą, że wykorzystanie obrazu może zwiększyć współczynnik klikalności prawie o połowę! Poza tym treść wizualna niesie ze sobą większy ładunek emocjonalny. A co nami kieruje przy zakupach jeśli nie emocje właśnie?

Kieszeń na dysk – nie wyrzucaj starego komputera!

0
Kieszeń na dysk

Co najczęściej robimy, gdy okazuje się, że nasz laptop już nie odpali lub jego naprawa jest nieopłacalna? Zazwyczaj po prostu wyrzucamy go na śmietnik lub sprzedajemy za kilka marnych groszy, nie zastanawiając się nad narządami do przeszczepu – tak, w świecie komputerów, również jest to możliwe, a podzespoły są w pewien sposób podobnie do ludzkich organów (jeśli coś przestaje działać, inne elementy jeszcze są przez jakiś czas sprawne).

W przypadku komputerów stacjonarnych sprawa jest dość prosta, ponieważ jeśli jakaś część ulegnie awarii, to wymieniamy tylko ten element – natomiast laptopy automatycznie lądują w śmietniku. Czy zastanawialiście się kiedyś, które elementy można jeszcze wyciągnąć i wykorzystać? A może widzieliście takie akcesoria jak kieszeń na dysk w sklepach komputerowych i zastanawialiście się, do czego mogą one służyć? Jeśli tak to świetnie, ponieważ zaczęliście myśleć o możliwość zaoszczędzenia dodatkowych pieniędzy lub wyposażenia się w nowe akcesoria, które szybko mogą okazać się przydatne i wygodne.

Zacznij od najważniejszego, stwórz własny dysk zewnętrzny

Wybierając się na wakacje, zawsze warto zabezpieczyć się na ewentualność braku zasięgu i niezbyt dobrej pogody – oczywiście, filmy są wtedy jedynym sensownym wyborem. Żeby wyposażyć się w takie zabezpieczenie, trzeba posiadać dysk zewnętrzny, na którym uda się wszystko pomieścić.

Ciekawostką może okazać się fakt, że z wykorzystaniem starego laptopa i kilkudziesięciu złotych, jesteśmy w stanie przygotować go samodzielnie (zakup kompletnego dysku zewnętrznego, to wydatek rzędu 150-200 zł). Potrzebna będzie jedynie kieszeń na dysk, śrubokręt i maksymalnie godzina czasu.

Gdzie kupić kieszeń na dysk i jak zacząć?

Chcąc zakupić odpowiedni model, spełniający wszystkie oczekiwania, wystarczy udać się do najbliższego lub ulubionego sklepu komputerowego. Niemal wszystkie placówki stacjonarne i internetowe będą posiadać takie wyposażenie w swoim asortymencie, więc o dostępność nie trzeba się obawiać.

Jeśli posiadamy już niezbędny asortyment, w którego skład wchodzi kieszeń na dysk i śrubokręt, należy po prostu umieścić w niej wymontowany z laptopa HDD lub SSD i można cieszyć się swoim nowym-starym dyskiem zewnętrznym, który z pewnością uratuje nas w wielu sytuacjach od nudy.

Do innych elementów, które można wymontować i zaoszczędzić na nich kilka złotych, można zaliczyć m.in. baterie laptopów i pozłacane wyposażenie (np. procesory). Wymaga to jednak nieco większych umiejętności, więc przeciętny użytkownik komputera może sobie z tym nie poradzić.

Prowadzenie kampanii na Facebooku

0
Prowadzenie kampanii na Facebooku

Co zrobić, aby reklama na Facebooku była skuteczna? Dobrze określić jej cel! Żeby to jednak zrobić, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jaki cel ma przynieść Twojej firmie. Sądzisz, że to banalne? Zobacz zatem, ile możliwości promocji proponują Ci media społecznościowe.

Prowadzisz hurtownię? Te regały pomogą Ci odzyskać przestrzeń

0

Wolnej przestrzeni na magazynie nigdy dość. Wie o tym każdy hurtownik czy właściciel sklepu. Przestrzeń do przechowywania jest szczególnie cenna, gdy nasz magazyn sam z siebie jest niewielki lub w zupełnie innej sytuacji – gdy na brak przestrzeni wprawdzie nie możemy narzekać, za to prowadzimy dystrybucję produktów o sporych gabarytach.

Kiedy warto skorzystać z regałów bezśrubowych?

Regały magazynowe bezśrubowe mają tę zaletę, że cechuje je przede wszystkim bardzo prosty montaż. Tego typu systemy sprawdzają się w magazynach, w których potrzeba czasem dopasować półki do wysokości konkretnych produktów. Wówczas wystarczy zmienić wysokość rozkładu półek i można optymalnie dopasować przestrzeń do swoich potrzeb.

Regały paletowo-półkowe LS. Dlaczego warto po nie sięgnąć?

Regały paletowo-półkowe typu LS sprawdzają się do przechowywania małych i średnich produktów. Tego typu systemy spełniają potrzeby hurtowników i właścicieli sklepów, którzy handlują produktami małogabarytowymi, o stosunkowo niewielkiej wadze. Regały nadadzą się do przechowywania prasy, artykułów papierniczych, lekkich produktów spożywczych, pasmanteryjnych i wiele innych. Regały można nabyć za pośrednictwem strony internetowej http://regalit.pl/.

Regały te, oprócz tego, że są dość uniwersalne, umożliwiają błyskawiczny dostęp do danego towaru praktycznie w dowolnym czasie. Dzięki temu, że mają dynamiczny charakter w zakresie konfiguracji, są niezwykle poręczne i funkcjonalne, dając duże możliwości rozbudowy o kolejne konstrukcje wielopoziomowe.

Regały wielopoziomowe i antresole

W dużych hurtowniach, które chcą zmaksymalizować sposób przechowywania towarów, optymalnym rozwiązaniem może okazać się ustawienie regałów wielopoziomowych. Pozwalają one klientom na zmniejszenie kosztów związanych z koniecznością przechowywania wielu towarów w wynajętej przestrzeni. Warto pamiętać, że regały można dobrze dopasować do wysokości i kubatury danego magazynu.

Samsung Galaxy S9 i S9+ – telefony na każdy dzień

0

Smartfon już z założenia ma być urządzeniem uniwersalnym, niektóre modele są jednak opracowane w taki sposób, że po prostu zdają egzamin o wiele lepiej niż pozostałe. Przykładem są choćby modele Galaxy S9 i S9+. Czym się charakteryzują i jak sprawdzają się w różnorodnych warunkach?

Prowadzenie Fanpage — najczęstsze błędy

0

Nie od dziś wiadomo, że Facebook służy nie tylko do komunikowania się ze znajomymi. Ten portal społecznościowy to również znakomity kanał marketingowy. Jednak wielokrotnie, mimo że posty na Fanpage dodawane są regularnie, to firmowa strona na Facebooku nie przynosi takich korzyści, jakich się po niej spodziewaliśmy. W czym tkwi problem?

Dlaczego zarządzanie energią jest tak ważne?

0

Zarówno prywatne działania, jak i procedury w różnych przedsiębiorstwach wpływają na to, że na co dzień zużywa się coraz więcej energii. Oczywiście, są działania niezbędne, domagające się tego, jednak nie można zaprzeczyć, że coraz częściej podnoszony jest temat taki jak zarządzanie energią.

Oprogramowanie do zarządzania magazynem pomoże w pracy magazynierom

0

W każdym przedsiębiorstwie, które posiada magazyny, ważna jest odpowiednia logistyka, aby nie doprowadzić do bałaganu i trudnościach w zorientowaniu się w aktualnym stanie magazynowym. Jeśli posiadasz wiele magazynów, musisz zadbać o odpowiednie nimi zarządzanie, które pozwoli także usprawnić pracę magazynierów i ograniczyć popełniane przez nich błędy.

Opanuj bałagan w swoim magazynie

Bardzo często na magazynach, przez niedopatrzenie pracowników panuje duży bałagan. Dostawy nie są umieszczone w odpowiednich miejscach, a zużyte, czy zepsute produkty zajmują niepotrzebne miejsce. Aby temu zaradzić dobrze jest zdecydować się na dobry program magazynowy, np. lomag. Przy pomocy odpowiednich narzędzi skorelowanych z systemem, tj. czytniki i kolektory danych, które wprowadzają dostawy do systemu, a dzięki zastosowaniu etykiet z kodami kreskowymi masz stały nadzór nad produktami skierowanymi do wysyłki.

Pozwala to także na tworzenie raportów w Excelu i monitorowanie na bieżąco stanu magazynowego. Ułatwia to efektywną inwentaryzację i zarządzanie miejscem w magazynie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego oprogramowania do zarządzania magazynem, możesz mieć dostęp do wszystkich danych, nie będąc fizycznie obecnym w magazynie i zarządzać magazynami na odległość z poziomu komputera osobistego lub telefonu komórkowego, dzięki skorelowaniu oprogramowania z systemem Android.

Oprogramowanie pozwoli Ci także zapomnieć o błędach w fakturach, dzięki modułowi zamówienia i modułowi faktury.