poniedziałek, Styczeń 18, 2021

Content marketing – czym jest i jak działa w biznesie?

0
content marketing

Co chwila na świcie przybywa nowych stron internetowych, które oferują usługi lub towary. Tłok w cieci staje się coraz większy.  Sprawia to, że bardzo trudno jest przebić się ze swoje ofertą. W jaki sposób dotrzeć do potencjalnych klientów? Przede wszystkim należy dysponować dobrym budżetem na reklamę i nie wąchać się jak go wykorzystać. Czym dokładnie jest content marketing? Content marketing i SEO. 

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/content-marketing-co-to-jest-i-jak-przysluzy-sie-twojemu-biznesowi/ 

Czym jest content marketing?

Odpowiedzią na ciągły tłok na rynku e-commerce jest content marketing. Content marketing jest to marketing treści, polegający na oferowaniu wartościowych materiałów, które powiązane są mniej lub bardziej z ofertą handlową lub usługową.

Jaki musi być kontent dostarczony na stronę. Musi być on przede wszystkim wartościowy. Internauta musi skorzystać z jego konsumpcji. To właśnie dlatego należy tworzyć treści, które są ciekawe, przyciągają czytelników i dodatkowo są inspirujące. W internecie nie ma już miejsca na śmieciowy kontent, szczególnie kiedy chcemy prowadzić swoją stronę profesjonalnie. Materiały tworzone zgodnie z zasadami content marketingu zawierają w sobie „lokowanie produktu”, czyli odnośnik do danej oferty. Nie jest to jednak reklama, która stawiana jest nam przed nosem, a sugestia wpleciona dyskretnie w całość.

Jest to niejako zachęta do współpracy, czyli inaczej mówiąc zakupu danego produktu. Użytkownik, który znajdzie wartościowy przekaz chętniej będzie w stanie kupić proponowany mu przedmiot. Oferujemy mu ciekawą i inspirującą wiedzę i pozostawiamy wybór czy chce skorzystać z naszych produktów lub usług.

Content marketing i Search Engine Optimization (SEO)

Content marketing posiada olbrzymią zaletę i są nią wyszukiwarki internetowe. Dominują one na rynku Google, premiują też treści, które ,,klikają się’’ wśród użytkowników. Wyszukiwarki umieszczają również linki do treści i ustawiają je wyżej w wynikach wyszukiwania. To prosty, ale zarazem bardzo skuteczny mechanizm. Jeśli zadbasz o wartościowe treści na swojej witrynie, to wzrośnie szansa na znalezienie się na pierwszej lub drugiej stronie wyników wyszukiwania danej frazy w Google. Prawdą jest, że mało który internauta zagląda w wyszukiwarce dalej niż na 3 stronę. Jeśli link do naszej strony znajduje się znacznie dalej, to wychodzi na to, jakby wcale taka strona nie istniała (szczególnie dla użytkowników). Strona, która jednak wypełniona jest wartościowymi treściami będzie generowała znacznie większy ruch organiczny (bezpłatny), co korzystnie wpłynie na jej pozycję w Google.

Zobacz też: http://www.otoli.pl/dropshipping-wady-zalety-zasady/

Internet dla firm

0
Internet

Niemal każda firma może czerpać korzyści z narzędzi dostępnych na komputerze – podstawowe oprogramowanie biurowe, takie jak edytory tekstu i twórcy arkuszy kalkulacyjnych, takie jak Microsoft Word i Excel, stały się niezbędne. Podczas gdy pojedynczy, niepołączony do sieci komputer jest w sanie przynieść korzyści, komputer do niej podłączony staje się znacznie bardziej użyteczny pod względem mocy i użyteczności dla Twojej firmy.

Woda dla firmy- jak wybrać odpowiednią?

0
Woda dla firmy

Dążenie do zdrowia, jest obecnie bardzo modne a wręcz już popularne. Wynika to z faktu, że wszyscy chcemy dobrze wyglądać, więc staramy się wpłynąć pozytywnie na wygląd swojej cery, sylwetki, naszego stanu zdrowia oraz ogólnego samopoczucia. Nie potrzebujemy do tego celu skomplikowanych urządzeń, czy też drogich produktów spożywczych. Całkowicie wystarczy nam dobrej jakości woda mineralna, w którą powinny być wyposażone wszystkie przedsiębiorstwa, firmy, jak i także prywatne domu.

Wybrana przez nas woda dla firmy, powinna być w pełni świeża, orzeźwiająca, smaczna oraz być w przystępnej dla nas cenie. Warto wybrać odpowiednią hurtownię, która zajmuje się równocześnie jej produkcją jak i dystrybucją.

Woda dla firmy – jak wybrać dobrą wodę?

Pomimo tego, że jest to dość znany temat, warto przedstawić w kilku zdaniach te podstawowe kryteria, którymi należy się kierować w wyborze odpowiedniej jakości wody dla firmy, do codziennego picia. Wybrać możemy z dostępnych rodzajów, takich jak woda butelkowana, woda z sieci wodociągowej, z filtra, baniaka czy też bezpośrednio ze studni. Dla osób w pełni zdrowych, którzy prowadzą regularny, zdrowy i aktywny tryb życia, najlepszym wyborem będzie woda dla firmy, o następujących parametrach:

  • woda mineralna średniozmineralizowana – suma składników mineralnych zawartych w niej w przedziale od 500gm/l do 1500 mg/l,
  • w tym o zawartości  magnezu >40 mg/l
  • oraz o zawartości wapnia >80 mg/l

Na rynku krajowym dostępne jest ponad 200 różnych marek wód, ale tylko niektóre z nich spełniają te kryteria. Warto czytać składy, ponieważ producenci wód spożywczych mają obowiązek umieszczenia na jego etykiecie wszystkich podstawowych parametrów wody mineralnej, takie jak suma składników mineralnych na litr wody, czy też zawartość najważniejszych pierwiastków.

Dlaczego lepiej zamówić wodę bezpośrednio czerpaną ze źródła?

W przypadku wody niegazowanej, powinna to być woda alkaliczna  o pH >7,2. Warto jednak wiedzieć, że naturalne wody alkaliczne, z odczynem pH >7.2, są w Polsce rzadkością. Tylko nieliczni jej producenci umieszczają informację o posiadanym odczynie wody w butelce, ponieważ nie ma takiego obowiązku.

Najlepiej wybrać wodę dla firmy bezpośrednio czerpaną ze źródła- zapewni nam ona najlepsze parametry minerałów oraz witamin dla naszego zdrowia, odpowiednio nawodni, oraz także oczyści organizm, a dzięki zawartości magnezu doda nam dużo siły i energii na cały, pracowity dzień.

Woda butelkowana czy w dystrybutorze?

Kupowanie wody z dystrybutora jest gorszym rozwiązaniem niż zakup wody butelkowanej. Dostawcy i producenci tego typu rozwiązania błędnie przekonują nas, że woda ta jest pełna nieskazitelności, a więc jest najlepsza do picia. W rzeczywistości jest to duży błąd, ponieważ woda czerpana z sieci jest poddana w filtrze procesowi odwróconej osmozy, po czym przechodzi ona przez odpowiedni, mineralizujący wkład, który dodaje do niej minerały. Jest ona więc pozbawiona w zasadzie jakichkolwiek wartości odżywczych, a jej jedyną zaletą jest jej cena oraz wygoda w korzystaniu.

Woda dla firmy- dlaczego lepiej zamówić w hurtowni wody niż kupować samemu?

Jest to o wiele bardziej korzystne, ponieważ kupujesz wodę bezpośrednio od producenta. Jakie korzyści się z tym wiążą? Kupując wodę dla firmy bezpośrednio ze źródła, otrzymujesz w pełni świeżą, zdrową oraz smaczną wodę dla Twoich pracowników. W tym miejscu możesz liczyć na odpowiednie, i indywidualne podejście- pełna elastyczność producenta, jego słowność oraz terminowość, jak i wygodny dowóz to kilka z ważniejszych zalet tego rozwiązania. Ponadto, o czym warto pamiętać, kupując wodę dla firmy u producenta, jest dla nas korzystniejsze cenowo, ponieważ w ten sposób możemy ominąć koszty sklepowe, czy pośredników oraz ich marże. To naprawdę się opłaca.

Możliwości finansowania firm – co poza kredytem?

0
Koszty prowadzenia własnego sklepu internetowego

Kredyt to często pierwsza rzecz, o której myślimy, kiedy potrzebna jest nam dodatkowa gotówka, czy też musimy zakupić jakiś pojazd bądź maszynę. W przypadku firm możemy jednak mówić o dwóch innych ciekawych i wartych rozważenia opcjach, które niekiedy mogą okazać się korzystniejsze. W takim razie jakie są możliwości finansowania firm poza kredytem?

Faktoring

Zatory finansowe uderzają w sporą część polskich firm. Oczekiwanie na uregulowanie faktury przez kontrahenta sprawia, że dana firma sama nie jest w stanie uregulować swoich faktur, co wywołuje efekt domina. Faktoring jest ciekawym rozwiązaniem, które pozwala potencjalnie zachować płynność finansową niewielkim kosztem. Na czym on polega?

Faktoring to nic innego, jak odsprzedawanie faktury firmie faktoringowej za określony procent jej wartości. Dzięki temu od razu otrzymujemy potrzebną gotówkę, a właścicielem faktury i osobą, która musi czekać na jej uiszczenie, staje się inny podmiot. Nie możemy liczyć na otrzymanie w ten sposób 100% wartości faktury, ale mimo wszystko jest to ciekawa opcja, kiedy potrzebujemy szybko dodatkowej gotówki, a dysponujemy jeszcze nieopłaconymi fakturami.

Więcej informacji na temat faktoringu znaleźć można na blogach i portalach finansowo-biznesowych, takich jak http://www.trust.org.pl/.

Leasing

Leasing można w skrócie określić jako wypożyczenie z prawem (bądź obowiązkiem) wykupu. W ramach leasingu firma, nawet bardzo młoda, może wejść niewielkim kosztem w posiadanie pojazdów, maszyn czy sprzętu biurowego.

Dodatkową zaletą leasingu jest fakt, że pozwala on na dokonywanie sporych optymalizacji podatkowych. Cała jego rata, a także ostateczna kwota wykupu przedmiotu leasingu, jest bowiem kosztem uzyskania przychodu, a więc umożliwia zmniejszenie podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym.

Leasing nie pozwala na uzyskanie gotówki bezpośrednio do ręki, ale można go wykorzystać do finansowania mienia niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju firmy, zamiast zaciągania kredytu na jego zakup.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.trust.org.pl/.

Czy samozatrudnienie się opłaca?

0
ERP - oprogramowanie szyte na miarę

Bardzo często głównym bądź jedynym kontrahentem osoby świeżo samozatrudnionej jest jej były pracodawca, u którego dana osoba pracowała na etacie. Taka opcja jest dla niego najkorzystniejsza, jako że zamiast odliczać jedynie część kosztów związanych z posiadaniem pracownika, może odliczyć od podatku znacznie więcej i w ten sposób sporo oszczędzić. Ponadto nie musi dawać pracownikowi urlopu wypoczynkowego czy płatnego chorobowego. Jednak jak jest w przypadku osoby samozatrudnionej? Czy dla niej również taki układ jest opłacalny?

Koszty istnieją, ale można je zoptymalizować

W przypadku samozatrudnienia wszystkie formalności i koszty przerzucane są z pracodawcy (a w zasadzie zleceniodawcy) na pracownika. Tak więc to osoba samozatrudniona jest odpowiedzialna za odprowadzanie zaliczek na podatek dochodowy i składek ZUS. Warto wspomnieć, że tak zwany „zerowy PIT dla młodych”, który zeruje podatek dochodowy w przypadku osób powyżej 26 roku życia zatrudnionych m.in. na tradycyjnym etacie, nie dotyczy prowadzenia własnej działalności.

Podatek dochodowy można jednak zoptymalizować, odliczając od podstawy opodatkowania koszty uzyskania dochodu (np. Internet, opłaty za wykorzystywane programy i inne), a w przypadku składek ZUS istnieje kilka możliwości.

Przede wszystkim nowi przedsiębiorcy na początek płacą niższe składki niż tacy z większym stażem, a istnieje także możliwość płacenia przez pewien czas zerowych składek (pod warunkiem, że nie pracujemy dla byłego pracodawcy, wykonując te same obowiązki, co wcześniej na etacie – ma to zapobiec „wypychaniu” pracowników z etatu przez pracodawców).

Więcej przydatnych porad i wskazówek biznesowych znaleźć można tutaj: http://microfirma.pl/.

Większa niezależność oznacza mniej przywilejów

Jak wspomniano na początek, pracodawca ponosi mniej kosztów w przypadku samozatrudnienia niż etatu i ma większe pole do optymalizacji podatkowej. Oznacza to, że może wypłacać nam znacznie większe wynagrodzenie niż na etacie i mimo tego wciąż wyjść „na plus”.

W praktyce umożliwia to zarabianie na samozatrudnieniu całkiem dużych sum, natomiast trzeba też pamiętać, że większa niezależność (m.in. brak obowiązku pracy w określonym miejscu, w określonych godzinach) wiąże się z mniejszą ilością przywilejów (na przykład brakiem chorobowego, chyba że opłacamy samodzielnie składkę chorobową, ale i tak będzie ono bardzo niskie w porównaniu do etatu).

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://microfirma.pl/.

Jakie narzędzia warto wykorzystywać do motywacji?

0
narzędzia warto wykorzystywać do motywacji

Zmotywowanie się często jest znacznie trudniejsze niż wydawałoby się na pierwszy rzut oka. Niekiedy konieczne będzie skorzystanie z konkretnych nadziei, ponieważ w przeciwnym wypadku szybko stracimy chęci do działania. Tylko jakich narzędzi warto używać?

Filmy

Filmy motywacyjne można podzielić na dwie kategorie: filmy fabularne, a także filmy i filmiki instruktażowo/pomocnicze, których zadaniem jest zmotywowanie do konkretnej czynności. Jeśli chodzi o filmy fabularne, to chodzi tutaj o takie dzieła, które poruszają tematy sukcesu, dążenia do celu i wytrwałości. Można jako przykład wskazać serię Rocky, a także filmy dotyczące znanych postaci, takich jak Steve Jobs. Można je oglądać dla samej rozrywki, natomiast efektem ubocznym często będzie wzięcie inspiracji z bohaterów i poczucie straconej czy też nigdy nieuzyskanej motywacji do działania.

W przypadku drugiej kategorii filmów motywacyjnych, mówimy to o filmikach stworzonych przez tak zwanych trenerów personalnych czy innego rodzaju specjalistów (bądź pseudo specjalistów), którzy zawodowo zajmują się właśnie tą tematyką. Często takie filmiki są dostępne za darmo na YouTube bądź są częścią płatnych kursów stworzonych przez daną osobę. Nie na każdego takie filmiki działają. Niektórzy uważają je za nudne czy pretensjonalne, ale inni z kolei sądzą, że są one bardzo pomocne i skutecznie potrafią zachęcić do dokonania potrzebnych zmian w swoim życiu.

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj: http://www.zwiekszswojawydajnosc.pl/.

Muzyka

Muzyka może świetnie motywować do wielu rzeczy – przede wszystkim tych związanych z ruchem czy wykonywaniem powtarzających się, nieciekawych działań. Szybka, skoczna muzyka doskonale sprawdzi się podczas ćwiczeń fizycznych (na przykład biegania), zaś spokojne, wesołe utwory – na przykład podczas sprzątania.

W przypadku ćwiczeń dynamiczne utwory sprawią, podwyższy nam się poziom adrenaliny, natomiast, jeśli chodzi o sprzątanie, relaksujące piosenki pozwolą nam się wyciszyć i zapomnieć o nudzie. Jeśli nie znamy wystarczającej ilości tego typu piosenek, wystarczy poszukać odpowiedniej playlisty w aplikacji streamingowej czy YouTube.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.zwiekszswojawydajnosc.pl/.

Na czym polega Agile i jak się go nauczyć?

0
kurs Agile

Kierowanie zespołem projektowym jest funkcją, która wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Dlatego funkcję kierownika projektu mogą pełnić osoby posiadające specjalistyczną wiedzę i doświadczenie. To właśnie dzięki nim możliwe jest zarządzanie ryzykiem i podejmowanie działań, które pozwolą uniknąć sytuacji kryzysowych.

Zarządzanie procesem wytwarzania oprogramowania w firmach IT związane jest z szeregiem czynników. Podczas prac nad projektem mogą jednak zdarzyć się sytuacje lub zmiany mające negatywny wpływ na ciągłość prowadzonych prac. Wówczas niezbędne jest szybkie działanie pozwalające uniknąć kryzysu, które może przerwać ciągłość prac projektowych. W tym celu istotne jest zastosowanie metodyk zwinnych, wśród których jest Agile.

Agile jest zbiorem metodyk zwinnych, który pozytywnie przekłada się nie tylko na realizację projektu, lecz również na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Otóż metodyka Agile łączy w sobie elastyczność i zdrowy rozsądek. Głównym założeniem Agile jest podzielenie pracy nad projektem na krótkie sprinty. Podczas każdego z nich zespół realizuje danych obszar projektowanego rozwiązania. Kluczową rolę odgrywa tutaj lista priorytetów, dzięki której regularnie dostarczane są kolejne części oprogramowania, co umożliwia szybkie reagowanie na zmiany zakresu projektu.

Pomimo że Agile wstępnie było przeznaczone dla zespołów zajmujących się wytwarzaniem oprogramowania, to dzisiaj jest ono wykorzystywane również w innych branżach. Dzisiaj znajomość Agile jest atutem, na którym skorzysta każdy zespół projektowy. Stąd nieustannie rośnie zainteresowanie jego znajomością. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest kurs Agile, który stanowi niemałe kompendium wiedzy. Podczas szkolenia online prowadzonego w wirtualnej klasie jego uczestnicy poznają kolejne zagadnienia i modele, które można zastosować w praktyce. Nauka zasad zwinnego zarządzania jest wskazana zarówno dla project menadżerów, jak i członków zespołu projektowego. Dlatego wykłady prowadzone są przez doświadczonych specjalistów z branży, którzy posiadają dużą wiedzę i doświadczenie w tym obszarze.

Warto również mieć na uwadze, że kurs Agile online jest skutecznym źródłem wiedzy, która weryfikowana jest podczas egzaminu końcowego. Po jego zdaniu kursant otrzymuje certyfikat Agile potwierdzające zdobyte umiejętności i wiedzę, którą będzie mógł wykorzystać w swojej rodzinnej pracy. Co ważne certyfikat Agile stanowi atut, na który zwracana jest uwaga podczas rekrutacji, dlatego odbycie kursu jest inwestycją w przyszłość i karierę. Certyfikat daje nam również przewagę nad konkurentami w wyniku czego mamy większe szanse na zdobycie wymarzonej pracy.

Systemy alarmowe

0
Systemy alarmowe

Żyjemy w świecie, w którym posiadamy coraz więcej. Jednocześnie coraz rzadziej przebywamy w domach. Częste wyjazdy służbowe, podróże czy po prostu długie godziny nieobecności domowników związane z ich pracą i edukacją sprzyjać mogą włamaniom i kradzieżom. Niewielu z nas może liczyć na pomoc sąsiadów w opiece nad majątkiem. Dlatego też ochrona mieszkania systemami alarmowymi staje się coraz powszechniejsza.

Czy case na telefon to coś dla Ciebie?

0
Czy case na telefon to coś dla Ciebie

Użytkownicy telefonów dzielą się na dwie kategorie osób. Pierwsza z nich z niechęcią podchodzi do możliwości ubrania swojego nowego telefonu w ściśle przylegający do niego pokrowiec. Druga wprost przeciwnie, po zakupie telefonu od razu zakłada na niego kolorowy, ewentualnie przezroczysty case. Do której kategorii osób Ty się zaliczasz? Czy używanie dodatkowego zabezpieczenia na telefon sprawdzi się w Twoim przypadku?

Po co używa się etui?

Podstawową funkcją pokrowców na telefony jest zmniejszenie ryzyka przypadkowego uszkodzenia cennego sprzętu. Sylikonowe kejsy doskonale dopasowują się do powierzchni telefonu i zabezpieczają jego obudowę przed rysami, a do pewnego stopnia również przed konsekwencjami upadków z wysokości czy uderzeń o twarde powierzchnie. W przypadku pokrowców wykonanych z materiałów syntetycznych zwykle charakteryzują się one również właściwościami antypoślizgowymi, co przekłada się na pewniejszy chwyt i mniejsze ryzyko wyślizgnięcia się telefonu z dłoni. Powierzchnia niektórych wersji case zdobiona jest także kolorowymi nadrukami, dzięki czemu można w prosty sposób zupełnie odmienić wygląd telefonu, zwłaszcza jeśli skorzysta się z nadruku pokrywającego całą powierzchnię etui. Poza tym w sprzedaży znaleźć można również etui z dodatkowymi funkcjami, na przykład z ringiem na palec, co w przypadku dużych modeli smartfonów znacząco poprawia komfort ich codziennego użytkowania.

Kiedy warto zainwestować w etui?

Taki zakup polecany jest w zasadzie każdemu, a zwłaszcza użytkownikom tańszych modeli smartfonów, których obudowy charakteryzują się większą podatnością na uszkodzenia. Kolory case to także dobry wybór dla osób, które chcą się wyróżnić lub zupełnie odmienić wygląd używanego przez siebie smartfona. Oczywiście przylegający to powierzchni urządzenia pokrowiec przyda się wszystkim tym, którym telefon często wypada z dłoni. Sylikonowy kejs może zainteresować osoby wykonującym prace fizyczne, podczas których ryzyko uszkodzenia delikatnego sprzętu jest większe czy osobom noszącym telefon w kieszeni, plecaku czy torebce razem z kluczami lub innymi przedmiotami mogącymi porysować jego powierzchnię.

Jeśli zaliczasz się do jednej z wymienionych kategorii osób lub zwyczajnie boisz się, że szybko uszkodzisz telefon, dopasowany kejs to coś właśnie dla Ciebie. Jeśli nie chcesz zmieniać wyglądu smartfona, ostrożnie się z nim obchodzisz i nie nosisz go razem z kluczami, spokojnie się bez niego obejdziesz. Gdy jednak na urządzeniu pojawi się pierwsza rysa, zapewne szybko zmienisz zdanie. Czy zatem warto ryzykować? Odpowiedz sobie samemu.

TOP 6 kreatywnych zabaw dla dzieci

0
TOP 6 kreatywnych zabaw dla dzieci

Zabawa jest nieocenionym elementem życia każdego dziecka. Dzięki niej najmłodsi w przyjemny sposób nabywają wielu umiejętności i nawyków, które są niezbędne w dorosłym życiu. Oto kreatywne zabawy dla dzieci, które z pewnością warto wypróbować!