poniedziałek, Styczeń 27, 2020

Jak zorganizować loterię?

0
Jak zorganizować loterię

Loteria promocyjna z nagrodami rzeczowymi to doskonały sposób na zwiększenie zaangażowania klientów w produkty, usługi czy też działalność firmy, a tym samym poprawienie jej wizerunku. Nic dziwnego, że jest to często podejmowane działanie marketingowe, które przeważnie przynosi dobre tymczasowe i długofalowe efekty. Jak zorganizować loterię promocyjną?

Na początek – pomysł i plan 

Nawet na konkurs z nagrodami, którego wynik jest zależny od przypadku, warto mieć dobry i chwytliwy pomysł. Loterie promocyjne organizowane są bowiem przez bardzo dużą liczbę firm, przez co te, które nie są ciekawe i nie oferują atrakcyjnych z punktu widzenia potencjalnych uczestników nagród, nie cieszą się zainteresowaniem konsumentów. Pomysł na loterię i nagrody dla jej zwycięzców może zatem zaważyć na tym, czy i jak bardzo opłaca się ją organizować. Dobrze więc posiedzieć nad nim nieco dłużej niż 5 minut w przerwie na kawę i skonsultować go chociaż z kilkoma osobami. 

Sam pomysł na nagrody dla zwycięzców i formułę loterii promocyjnej nie wystarczy. Należy też zadbać o to, aby dokładnie zaplanować jego realizację. Proces organizacji loterii jest złożony i wymaga współpracy wielu specjalistów – zarówno tych, którzy są odpowiedzialni za całą akcję marketingową tego typu, jak i tych, którzy wykonują w jej ramach tylko z pozoru niewiele znaczące zadania. Już samo opracowanie struktury organizacyjnej i harmonogramu loterii może przysporzyć wielu trudności, szczególnie osobom, które nigdy nie miały okazji do organizowania takich działań. 

Póżniej – realizacja

Na organizację loterii składa się wiele mniejszych i większych zadań, które trzeba odpowiednio skoordynować. Przede wszystkim, warto pamiętać o tym, że przed rozpoczęciem organizacji loterii, należy zawnioskować o zezwolenie na jej przeprowadzenie w Izbie Administracji Skarbowej, co pozwoli na jej legalne uruchomienie. Aby uzyskać takie pozwolenie, trzeba opracować czytelny, obszerny i wymagający merytorycznie regulamin konkursu losowego oraz spełnić wymagania wyszczególnione w ustawie o grach hazardowych, co może okazać się bardzo ciężkie. 

Po rozpoczęciu akcji promocyjnej w formie loterii, staje się jeszcze trudniej. Przeważnie trzeba się wtedy zmierzyć z niespodziewanie dużym odzewem lub wręcz przeciwnie, brakiem zainteresowania konkursem. Należy jakoś odnaleźć się w tej sytuacji, wykazując przy tym perfekcyjne opanowanie i niebanalne zdolności adaptacyjne. Do samego momentu wydania nagród zwycięzcom, trzeba trzymać rękę na pulsie – łatwo o przypadkową pomyłkę, zapomnienie się w pewnych aspektach czy niedopilnowanie odpowiedzialnych za poszczególne elementy organizacji loterii pracowników. 

Jak widać, organizacja loterii promocyjnej nie jest taka łatwa, jaka się wydaje. Może więc lepiej powierzyć ją profesjonalistom? Specjaliści z agencji marketingowej gratifica.pl, we współpracy z którą powstał ten tekst, z chęcią podejmują współpracę z nowymi klientami, na rzecz których organizują loterie promocyjne kompleksowo. Łódzka agencja ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu tego typu działań i gwarantuje przeprowadzanie ich w sposób legalny, odpowiedzialny, ciekawy i skuteczny.

Drukarnia cyfrowa – precyzyjny wydruk

0
Drukarnia cyfrowa – precyzyjny wydruk

Zalety druku cyfrowego

Technologia cyfrowa posiada wiele zalet i coraz bardziej wkracza w różne wymiary naszego życia. Stosowana jest również z powodzeniem w drukarniach cyfrowych.

Najważniejszym wyróżnikiem druku cyfrowego jest to, że materiały do druku są dostarczane do urządzeń drukujących pod postacią danych cyfrowych. W przypadku drukarni cyfrowej nie występuje żadna fizyczna forma niezbędna do druku (pod postacią fotopolimera, płyty czy sita). Wszystko oparte jest na danych cyfrowych przesyłanych przez komputer do maszyny drukującej. Dzięki takiej technologii druk jest:

Szybki (projekt nie musi podlegać obróbce, druk jest błyskawiczny, można wydrukować jedną sztukę, nie trzeba zamawiać serii wydruków jak w drukarni pracującej w oparciu o tradycyjne metody)

Precyzyjny (o wysokiej rozdzielczości), dzięki czemu nawet najmniejsze elementy zawarte w projekcie będą precyzyjne – ostre i bardzo wyraźne. W drukarniach cyfrowych wszelkiego rodzaju opakowania, etykiety, plakaty są najwyższej jakości o doskonałej kolorystyce (dzięki wbudowanym spektrofotometrom).

Tani i możliwy w małych nakładach, gdyż klient nie musi płacić na uruchomianie maszyn drukarskich i cały proces przygotowań do druku. Można z powodzeniem zlecić wydruk materiałów w małym nakładzie (kilku czy kilkudziesięciu sztuk).

Ekologiczny – drukarnia cyfrowa ma niemal zerową emisję dwutlenku węgla (CO2) i wytwarza niewielką ilość makulatury. Zużyte urządzenia drukarskie i materiały wykorzystane w procesie drukowania, są odzyskiwane przez producentów. Dzięki temu środowisko naturalne nie jest zanieczyszczane odpadami z drukarni cyfrowej.

Domki i akcesoria dla lalek – co jest wybrać dla dziewczynki?

0
czy warto kupić córce domek dla lalek?

Domek dla lalek jest zabawką, o której marzy praktycznie każda mała dziewczynka. Jest to bardzo ciekawa forma spędzania wolnego czasu. Dziewczynki mogą aranżować wnętrza domku, bawić się w gotowanie, czy sprzątać.

Zakup odpowiedniego domku dla lalek to wyzwanie dla większości rodziców. Domki różnią się od siebie wielkością, wykonaniem, oraz wyglądem. Jak wybrać domek dla lalek?

Domek dla lalek – jak wybrać najlepszy dla dziewczynki? 

Przed zakupem pierwszego domku dla lalek na swojej córki, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze ważny jest rozmiar domku, w sklepach znajdziemy duże domki dla takich lalek, jak lalka Barbie oraz mniejsze domki, które są przeznaczone dla niewielkich lalek.

Przed zakupem domku dla lalek, należy najpierw sprawdzić jakimi lalkami bawi się dziecko. Warto wziąć pod uwagę również powierzchnię pokoju. Domek nie może być zbyt duży, względem pokoju. Jeżeli pomieszczenie, gdzie bawi się dziecko jest mniejsze, należy rozejrzeć się za domkiem, który jest mniej rozbudowany.

Domki i akcesoria dla lalek dla dzieci

Po drugie kluczowy jest materiał, z którego został wykonany domek. Na rynku dostępne są domki drewniane, plastikowe oraz wykonane z kartonu. Domki kartonowe są najtańszą wersją domku dla lalek, są również najmniej trwałe. Domki drewniane są najdroższe, za to posłużą dziecku wiele lat. Są odporne na uszkodzenia i solidnie wykonane. Domki plastikowe tak samo jaki i ich wyposażenie, mogą być bardziej podatne na zniszczenia, w przeciwieństwie do domków wykonanych z drewna. 

Po trzecie należy zwrócić uwagę na wyposażenie domku dla lalek. Niektóre modele posiadają zestaw mebli, inne są puste. W ten sposób rodzice, razem z dzieckiem mogą kompletować domek stopniowo. Wybór zależy głównie od preferencji dziecka. Jeżeli dziecko ma zdolności manualne, lubi rysować z pewnością wybierze domek, który będzie mogło po swojemu urządzić. 

Od wielkości domku zależy również wielkość dodatków oraz lalek, które będą się w nim znajdować. Na rynku różnorodność domków jest ogromna, rodzice mogą wybrać dowolny rozmiar domku dla lalek. Dostępne są wersje miniaturowe oraz ogromne konstrukcje, które mogą mieć nawet metr. Od wielkości wyposażenia, zależy dla dziecka w jakim wieku jest przeznaczony domek dla lalek. 

Przeczytaj też: http://www.innebrzmienia.pl/gniotki-i-slime-dla-dzieci-czy-sa-to-odpowiednie-zabawki-dla-dziecka/

Jak ograniczyć koszty produkcji w przedsiębiorstwach

0
Jak ograniczyć koszty produkcji w przedsiębiorstwach

Podstawowym celem podmiotu gospodarczego jest generowanie zysków, czyli takie działanie, w którym rachunek przychodów jest wyższy od sumy rozchodów. Na jego podstawie ocenia się rentowność przedsiębiorstwa i przeprowadza jego wycenę. Zatem, aby zwiększyć zysk, należy obniżyć koszty zarówno bezpośrednie, jak i pośrednie. Do standardowych kosztów bezpośrednich, które w znaczący sposób rzutują na dochodowość jednostki, zaliczamy: koszty materiałów i surowców, energii i wody, wynagrodzenia pracowników, zużycie maszyn i sprzętu, koszty transportu oraz innych usług obcych, niezbędnych w procesie produkcji. Kosztami pośrednimi są: koszty ogólne zarządu, wydziałowe i koszty sprzedaży. Na ograniczenie kosztów produkcji i podniesienie intratności przedsiębiorstwa mają wpływ następujące czynniki:

Optymalizacja produkcji

Optymalizacja (łac. optimus – najlepszy) oznacza poszukiwanie najlepszego rozwiązania względem ustalonego, dopuszczalnego kryterium. Przedsiębiorstwa są zobowiązane do szukania takich rozwiązań, których celem jest zwiększenie optymalności działania, czyli wzrost produktywności przy jednoczesnej obniżce kosztów operacyjnych. Dodatkowym kryterium optymalizacji jest obniżenie do minimum czasu realizacji zadania w ściśle określonych warunkach. Praktycznym celem optymalizacji jest doprowadzenie osoby decyzyjnej do podjęcia i wdrożenie najbardziej rentownego projektu. Jednym słowem optymalizacja to mniejsze koszty i krótszy czas realizacji, przy jednoczesnym wzroście produkcji.

Przykładem takiego modelu produkcji bez wątpienia jest system ERP. Udane wdrożenie takiego oprogramowania sprawia, iż cała produkcja i wszystkie procesy przedsiębiorstwa zarządzane są przez jedne spójny system informatyczny. Oczywiście samo wdrożenie systemu ERP nie zawsze powoduję optymalizację surowców. Na rynku oferowanych rozwiązań typowo pod ograniczenie kosztów produkcji, czyli minimalizację odpadów, czy optymalne wykorzystanie czasu pracy pracownika na próżno szukać. Takich rozwiązań i jeszcze dedykowanych dla konkretnej firmy nie ma.

Dlatego warto rozglądać się za oprogramowaniem, który jest otwarty na użytkownika. A więc można tworzyć i pisać własne komponenty, które po zaimplementowaniu są w pełni integralną częścią systemu ERP.

Minimalizacja odpadów

Aby zminimalizować odpady należy zapobiegać ich powstawaniu albo do minimum ograniczać ich ilość. Oznacza to, że przebieg produkcji musi polegać na efektywnym wykorzystaniu surowców, wody i energii. Ważnym czynnikiem jest również minimalizowanie substancji niebezpiecznych i szkodliwych dla środowiska, których utylizacja znacznie zawyża koszty produkcji. Odpady poprodukcyjne można podzielić na surowce wtórne stanowiące przedmiot recyklingu, dzięki któremu przedsiębiorstwo nie ponosi kosztów utylizacji (np. opakowania szklane lub aluminiowe, palety drewniane itp.) i odpady nie podlegające ponownemu przetwórstwu, przeznaczone do likwidacji. Reasumując – im mniejsza ilość odpadów, tym wyższy zysk przedsiębiorstwa.

Automatyzacja maszyn

Automatyzacja pozwala na osiąganie wyższej jakości wyrobów, dzięki mechanicznej powtarzalności produkcji według odgórnie ustalonego wzorca. Tym samym zmniejsza się ilość produktów wadliwych. Dzięki powtarzającym się czynnościom wykonywanym mechanicznie wzrasta wydajność produkcji, a jednocześnie zmniejszają się koszty generowane przez zatrudnianie osób fizycznych. Automatyzacja procesów podnosi również poziom bezpieczeństwa w zakładzie pracy. Roboty zastępują ludzi na stanowiskach, gdzie występują trudne warunki pracy, np. wysoka temperatura, szkodliwe wyziewy, hałas. A zatem, automatyzacja również przyczynia się do ograniczenia kosztów produkcji.

Domeny internetowe

0
Domeny internetowe

Stworzenie własnej strony internetowej wiąże się z koniecznością zarejestrowania domeny oraz zakupu hostingu. Zanim do tego przystąpimy warto zrozumieć czym właściwie jest domena oraz hosting.

Zalety robotów przemysłowych

0
Zalety robotów przemysłowych

Każdy, kto zarządza nawet małym przedsiębiorstwem wie, jak wiele wiąże się z tym zachodu. Koszta rosną z roku na rok i często jedynym rozwiązaniem jest optymalizacja produkcji. Pozwala ona na jednoczesne zmniejszenie kosztów działalności oraz zwiększenie wydajności pracy. W coraz większej ilości zakładów pojawiają się roboty przemysłowe. Jakie są ich zalety?

Wykonawca pobrał zaliczkę i nie zrealizował zlecenia? Zobacz, co możesz zrobić

0
Wykonawca pobrał zaliczkę i nie zrealizował zlecenia? Zobacz, co możesz zrobić

Z pewnością wielu z nas miało okazję spotkać się z nieuczciwością ze strony wykonawcy, czy to w ramach prowadzonej firmy czy też prywatnie. Wpłacona zaliczka i brak wykonanej usługi nie tylko budzi frustrację, ale przede wszystkim wiąże się ze stratą majątkową. Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Jak odzyskać pieniądze lub zmusić wykonawcę do zrealizowania zlecenia?

ERP – oprogramowanie szyte na miarę

0
ERP - oprogramowanie szyte na miarę

Współcześnie zarządzanie firmą wymaga stosowania odpowiednich narzędzi ułatwiających kierowanie, nadzór i kontrolowanie wszystkich procesów. Oprogramowanie ERP dla firm pozwala na zarządzanie w szerokim tego słowa rozumieniu zasobami ludzkimi oraz czynnościami podejmowanymi w strukturach przedsiębiorstwa – tak po stronie kadrowej i księgowej, jak i produkcyjnej czy spedycyjnej.

Pielęgnacja karoserii: woskowanie. Dlaczego warto je wykonywać?

0
Pielęgnacja karoserii

Woskowanie samochodu to zabieg pielęgnacyjny, który chroni lakier przed niszczącym wpływem czynników zewnętrznych i poprawia jego estetykę. Stosowany w tym celu wosk wypełnia także wszelkie niedoskonałości lakieru, dzięki czemu jego powłoka wygląda na idealnie gładką, niezależnie od ilości istniejących w niej rys.

Jakie korzyści płyną z woskowania auta?

Woskowanie pojazdu sprawia, że na jego lakierze wytwarzana jest czysta, lśniąca powłoka, zapewniająca karoserii piękny połysk. Atrakcyjny wygląd auta jest zatem pierwszą, najbardziej oczywistą korzyścią z woskowania, jednak nie jedyną. Wosk chroni także nadwozie samochodu przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, czyli promieniowaniem słonecznym, opadami i zmianami temperatury. Dzięki regularnemu woskowaniu możemy mieć zatem pewność, że lakier auta zachowa swój oryginalny, głęboki kolor, nie zmatowieje, nie ulegnie utlenieniu ani wyblaknięciu. Aplikacja wosku to także doskonałe rozwiązanie, kiedy pragniemy odświeżyć wygląd starego samochodu. Ponieważ wosk tworzy na powierzchni karoserii powłokę hydrofobową, odpycha nie tylko wilgoć i kwaśne deszcze, ale także błoto i wszelkie zanieczyszczenia. Oznacza to, że woskowane auto nie będzie wymagało tak częstego mycia, jak auto niewoskowane.

Woskowanie samochodu pozwala zatem połączyć ochronę karoserii z wygodą i oszczędnością czasu. Jest to zabieg, który nie tylko upiększa auto, ale także chroni i konserwuje jego atrakcyjny wygląd. Wystarczą już 2 – 4 aplikacje wosku w ciągu roku, aby cieszyć się pięknym kolorem i połyskiem lakieru przez cały okres użytkowania pojazdu.

Anton – i awarie nam mniej straszne

0
Anton - i awarie nam mniej straszne

W procesach produkcyjnych oprócz zysków kluczowe są: najwyższa jakość, efektywność i bezpieczeństwo. Przy zastosowaniu odpowiednich systemów zarządzania produkcją możliwe jest osiągnięcie tych celów przy jednoczesnej redukcji kosztów. Do takich systemów należy andon. Co warto o nim wiedzieć?