niedziela, lipiec 3, 2022

Wpływ hostingu na pozycjonowanie

0
Wpływ hostingu na pozycjonowanie

Strona internetowa to złożona struktura składająca się z wielu warstw. Pierwszą z nich, bez której pozostałe nie miałyby szansy w ogóle istnieć, jest hosting. To właśnie on umożliwia stały kontakt ze światem i dostępność witryny jest od ręki. 

Razem z grupa iCEA, która specjalizuje się w pozycjonowaniu i optymalizacji stron internetowych, przygotowaliśmy krótkie wprowadzenie do hostingu oraz jego znaczenia pod kątem planowania strategii SEO. O czym w takim razie należy pamiętać w pierwszej kolejności? Czym właściwie jest hosting a pozycjonowanie?

Hosting – o co właściwie chodzi?

Aby strona internetowa mogła poprawnie funkcjonować, potrzebny jest hosting. Jest to miejsce na serwerze, które umożliwia działanie witryny. Tam przechowywane są Twoje pliki, bazy danych, a nawet poczta e-mail.

Na co zwrócić uwagę, wybierając hosting?

Po pierwsze awaryjność – warto sprawdzić informacje na temat usługodawcy oraz częstotliwości zgłaszanych przez niego awarii. Jeśli było ich wiele, nie masz gwarancji stałego połączenia z serwerem. Może to skutkować utratą pozycji wizerunkowej, finansów bądź danych. Jest to szczególnie ważne podczas prowadzenia sklepu internetowego, w którym koszyk zamówień oraz ich finalizacja grają kluczową rolę. 

Pozycjonowanie 

Wiesz już, jak ważne jest, aby Twoja strona cały czas poprawnie się wyświetlała. Jej stabilność jest kluczowa, aby utrzymać efekty pracy. Istnieje kilka fundamentalnych dla SEO elementów hostingu:

  • szybkość,
  • bezpieczeństwo,
  • dostępność,
  • lokalizacja,
  • skalowalność. 

Szybkość

Prędkość jest jednym z czynników rankingowych dla wyszukiwarek. To serwer dyktuje warunki. Od ilości wolnej przestrzeni na nim zależy prędkość naszej witryny. Jeśli jest ona współdzielona, może okazać się, że jesteśmy poszkodowani.

Oczywiście należy zadbać również o podstawowe wskaźniki internetowe – Core Web Vitals. Pod kątem hostingu szczególnie ważny jest czas odpowiedzi TTFB (Time To First Byte), czyli czas liczony od wysłania zapytania do serwera, aż do momentu odebrania pierwszego bajtu danych. Im niższy czas, tym lepiej.

Bezpieczeństwo

W tym przypadku chodzi o zabezpieczenia przed wirusami i atakami hakerskimi. Pamiętaj, że to właśnie na serwerze przechowywane są dane i pliki pochodzące z Twojej strony. Musisz więc zadbać o siebie oraz swoich odbiorców. 

Dostępność

Serwer, na którym znajduje się witryna, powinien być dostępny nieprzerwanie. Google negatywnie ocenia strony, które są niedostępne w czasie procesu indeksowania. Strona może więc spaść przez to w rankingu. 

Lokalizacja

Prędkość i czas TTFB uzależnione są również od lokalizacji serwera. Im dalej jest on od klienta, tym dłuższy czas wczytywania strony. 

Skalowalność

Przed wyborem hostingu musisz również upewnić się, czy dostawca będzie w stanie dostarczać Ci większych zasobów w miarę rozwoju strony. Rozmiary internetu rosną, a kolejne aktualizacje wymuszają na nas coraz większe zasoby przestrzeni w serwerze. 

Wnioski

Jak widzisz, każdy z elementów ma wpływ na pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwania. Odpowiedni hosting umożliwia zaoszczędzenie czasu, a także lepsze wyniki wskaźników rankingowych. Żadna z technik optymalizacji nie będzie efektywna, jeśli hosting nie będzie działać poprawnie.

Przenieś swoją firmę na wyższy poziom dzięki automatyzacji!

0
robotic process automation

Kto stoi w miejscu, ten się cofa. To stare przysłowie sprawdza się również w biznesie. Jeśli chcesz, by Twoja firma liczyła się w branży i zdobywała coraz szersze grono klientów, obowiązkowo powinieneś zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami, takimi jak robotyzacja procesów biznesowych i wdrożyć je w swojej działalności.

Jaką rolę w biznesie odgrywają dziś roboty?

Nowoczesne roboty mogą dziś wykonywać wiele żmudnych zadań, którymi do tej pory zajmowali się ludzie. Mowa tu przede wszystkim o prostych, powtarzalnych procesach, których codzienne wykonywanie jest niezbędne do utrzymania sprawnej pracy firmy, a jednocześnie realizacja tych zadań nie wymaga koniecznie udziału człowieka.

Dobrym przykładem może tu być wdrażanie rozwiązań do automatyzacji procesów biznesowych w zakresie prowadzenia infolinii. Chatboty są w stanie prowadzić rozmowę z klientem na tyle wiarygodnie, że często długo nie jest on świadomy, że rozmawia z robotem. W ten sposób można rozwiązać wiele prostych problemów, z którymi klienci zgłaszają się na infolinię, nie angażując w to żadnych dodatkowych pracowników.

W jakich firmach sprawdzi się robotyzacja?

Automatyzacja procesów biznesowych to przyszłość każdej branży. Nie ma większego znaczenia, czym zajmuje się firma, ani ilu pracowników zatrudnia. W każdym biznesie można znaleźć proces, który z powodzeniem można usprawnić, eliminując udział czynnika ludzkiego. Wdrożenie tego rodzaju rozwiązań niesie za sobą szereg korzyści, z oszczędnością czasu i pieniędzy na czele.

Jeśli samodzielnie nie jesteśmy w stanie wskazać w naszej firmie obszarów, które wymagają robotyzacji, warto skorzystać z pomocy specjalistów w tym zakresie. Analizując specyfikę naszego przedsiębiorstwa i jego działalności, z pewnością będą w stanie zaproponować optymalne rozwiązania. Uwzględnienie uwarunkowań konkretnej firmy to jeden z kluczowych warunków efektywnej automatyzacji.

Co jeszcze warto wiedzieć o automatyzacji?

Robotyzacja procesów biznesowych (robotic process automation) to bardzo rozbudowany obszar, na bieżąco dostosowywany do zmieniającej się sytuacji na rynku. Firmy zajmujące się automatyzacją cały czas proponują swoim klientom nowe rozwiązania, jeszcze lepiej dopasowane do ich potrzeb. Informacje o praktycznej realizacji robotyzacji można znaleźć między innymi na stronie: soflab.pl/robotic-process-automation-pl/. Najbardziej rzetelnym źródłem informacji w każdym przypadku będzie jednak rozmowa ze specjalistą w tym zakresie, poprzedzona szczegółową analizą naszego indywidualnego przypadku.

Czym jest usługa SIP-Trunk i kto powinien z niej skorzystać?

0
Usługa SIP-Trunk

Usługa SIP-Trunk cieszy się coraz większą popularnością. Czym charakteryzuje się to rozwiązanie i kiedy sprawdzi się najlepiej? Zapoznaj się z niniejszym poradnikiem i poznaj wszystkie szczegółowe informacje. 

Czym jest SIP-Trunk? 

Wielu przedsiębiorców narzeka na standardową telefonię cyfrową, która nie zawsze spełnia ich oczekiwania. Na szczęście na rynku nie brakuje nowoczesnych, a zarazem sprawdzonych usług, które mogą znacznie usprawnić komunikację. Mowa tu właśnie o usłudze SIP-Trunk, która wykorzystuje protokół Session Initiation Protocol. Ta technologia pozwala na obsługę wielu rozmów przy wsparciu wirtualnego kanału. Nic więc dziwnego, że na SIP-Tunk stawia coraz więcej przedsiębiorców.

Warto pamiętać, aby wybrać usługi proponowane przez prawdziwych ekspertów, którzy już od lat proponują przedsiębiorcom najnowocześniejsze rozwiązania na rynku. Doskonałą propozycją dla wymagających może być oferta firmy EasyCall. Zdecydowanie warto odwiedzić stronę internetową i zapoznać się z szerokim asortymentem. 

Skalowalność liczby połączeń

Niekwestionowaną zaletą usługi SIP-Trunk jest bardzo dobra skalowalność liczby połączeń, co przekłada się na możliwość obsługi wielu klientów. To idealna propozycja dla właścicieli sklepów internetowych, którym zależy na zwiększeniu wyników sprzedażowych. W dodatku nowoczesne rozwiązania od firmy EasyCall pozwolą określić maksymalną liczbę obsługiwanych rozmów, a także je nagrywać. Kolejnym atutem jest prostota obsługi oraz bardzo wysoka efektywność. 

Mobilność na wysokim poziomie

Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na usługi SIP-Trunk mogą liczyć na kapitalną wręcz mobilność, gdyż z technologii można korzystać z dowolnego miejsca na świecie, a dziś coraz więcej osób pracuje zdalnie. Wystarczy więc dostęp do internetu, aby móc cieszyć się ponadprzeciętną funkcjonalnością i komfortem użytkowania. Jeżeli więc zależy Ci na najbardziej nowoczesnych rozwiązaniach na rynku, obok tej technologii nie możesz przejść obojętnie. 

Możliwość korzystania z zagranicznej numeracji

Usługa firmy EasyCall pozwoli Ci ustawić prezentację z dowolnym numerem (również zagranicznym). Dzięki temu odbierzesz połączenia z różnych krajów w centrali Twojej firmy lub w innym dowolnie wybranym miejscu. To świetna wiadomość dla wszystkich osób, które chcą poprawić wyniki sprzedaży.

Pamiętaj, że przy wyborze usług możesz liczyć na wsparcie profesjonalnej obsługi. Ponadto eksperci udzielają  wsparcia również na etapie użytkowania i chętnie odpowiadają na wszystkie nurtujące pytania. Wystarczy skontaktować się z obsługą firmy EasyCall. Przekonało się o tym wielu przedsiębiorców, którzy zawsze sięgają po najlepsze propozycje na rynku.

Banki, pożyczki ratalne i pandemia

0
Banki, pożyczki ratalne i pandemia

Ludzie oczytani wiedzą doskonale o tym, że pożyczki ratalne wzięte przed marcem roku 2020 spłaca się dziś nieco inaczej, bo mamy już luty roku 2022 i co równie istotne inflacja cały czas rośnie. Jakaś część z nas sądzi, że ta cała tarcza antyinflacyjna powstrzyma w Polsce ( https://pozyczkolog.pl/pozyczki-ratalne/ ) ten wzrost inflacji, czyli wzrost cen i wzrost oprocentowania pożyczek ratalnych. Wiele znaczy też i to, że jakaś część ludzi silnie wieży w to, że władza jest nieomylną i co równie istotne te działania faktycznie przyniosą ten upragniony efekt. Prawdą jest natomiast to, że ludzi wierzących w tę nieomylność władzy z roku na rok ubywa i to w systematyczny sposób. Dzieje się tak dlatego, że ludzie z kredytami i pożyczkami ratalnymi na głowie wyjątkowo często dostrzegają tę dość nieczystą grę obecnej władzy. Kluczowe znaczenie ma też i to, że w sieci przybywa filmów, które to wytykają obecnie rządzącym politykom ich własne kłamstwa na wizji. Tego typu kłamstwa w czasie tej pandemii to rzecz jasna nie jakaś tam sprawa bardzo odległa, czyli trafiają się nawet i te, które mają mniej niż trzy miesiące. Publikacje tego rodzaju obniżają zaufanie społeczne i co równie istotne dzięki nim wielu ludzi zaczyna się bać kredytów i pożyczek ratalnych.

Kiedy banki zaczną upadać?

Obecnie trwa pandemia, czyli ta walka z kolejnymi mutacjami wirusa za pomocą blokowania transportu zbiorowego, restauracji, zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. Przedsiębiorcy z tych branż, którzy mieli już na głowie pożyczki ratalne przekonali się już o trudzie ich spłacania. Mowa tu o tym, że złotówka ( https://pozyczkolog.pl/pozyczki-ratalne/ ) z marca roku 2020 jest wartą więcej niż złotówka ze stycznia z roku 2022. Tak te sprawy oceniają giełdy światowe. Dlatego też przedsiębiorcy spłacający kredyty i pożyczki jako firma lub jako osoba prywatna mają. Właśnie ten stan rzeczy może niebawem doprowadzić do upadłości jednego z banków, choć niewielu spodziewa się tego, że upadłość ta będzie powiązana ze sporym bankiem międzynarodowym. Może to być ten lokalny krajowy, choć taka nieciekawa sytuacja może się raczej zakończyć kompromisem, czyli większy i międzynarodowy przejmie ten lokalny mniejszy.

Inne ważne wzmianki

Pożyczki ratalne już teraz są tymi trudniej osiągalnymi i co równie istotne ta prawda dotyczy głównie tych większych, bo takowe to dłuższy okres spłaty. Oznacza to też i tę znacznie większą niepewność odnośnie tego czy klient sobie poradzi. Dlatego w kontekście tej rosnącej inflacji podwyższa się także oprocentowanie rat, po to by klienci niepewni przyszłości raczej bali się pożyczek.

Bez drukarki nie ma pracy

0
Bez drukarki nie ma pracy

W sprzedaży są różne drukarki – atramentowe i laserowe sprawdzają się naprawdę doskonale. Na stronie https://techpolska.pl/ranking-drukarek-laserowych/ można poczytać więcej o takim sprzęcie. Jego jakość przekłada się na pełne zadowolenie klientów. Warto o tym wiedzieć i spokojnie warto o to zabiegać. Niejedna osoba doceni takie podejście i zechce z niego korzystać. Porządny sprzęt można nabyć w naprawdę dobrej cenie. Jest to coś, co przydaje się zawsze i ma znaczenie. Doskonała jakość sprzętu sprawdza się jak najlepiej. Bez tego ani rusz. Dzisiaj jakość takich rozwiązań jest ważna, a klienci doceniają to, co dla nich ważne. Nie ma to jak porządne rzeczy w dobrych cenach. Klienci pobierają najlepsze rzeczy i zajmują się nimi zawsze.

Jakość jest ważna

Dobra jakość jest tym, co daje wiele dobrych rozwiązań. Można korzystać z tego, co naprawdę ważne i celowe. Warto wybrać rozwiązania na lata, można czerpać z https://techpolska.pl/ranking-drukarek-laserowych/ rozwiązań wysokiej próby. Drukarka jest sprzętem na wiele lat, pozwala drukować wszelkie rzeczy i spokojnie dbać o to, co najważniejsze. Warto znaleźć rozwiązania dobrej próby, warto mieć pod ręką to, co dla każdego. Jakość takich rozwiązań jest naprawdę dobra. Drukarka może być dostępna w wersji mini, średniej lub dużej. Ustawianie takiego sprzętu to sprawa naprawdę istotna. Można skorzystać z tego, co dobre i spokojnie zająć się dobrymi sprzętem. Drukarka w domu jest potrzebna, a korzystanie z niej to sprawa godna uwagi. Bez takiej drukarki byłoby bardzo trudno. Porządna drukarka to dobre urządzenie – wystarczy o nie zadbać, kupić je i mieć na swoje potrzeby. Jest to sprzęt mocny i bardzo pomocny. Jego jakość musi być bez zarzutu, a każdy ma szansę korzystać z tego, co naprawdę dobre. Dobra drukarka jest sprzętem na wiele okazji, który należy mieć zawsze na podorędziu i stosować go jak najczęściej. Jakość takiego rozwiązania jest istotna. Bez niej nie da się spokojnie żyć i działać. Produkowanie takiego sprzętu jest tym, co naprawdę sensowne, celowe, wysokiej klasy. Jakość ma znaczenie, a klienci doceniają porządne rozwiązania wysokiej próby. Gdyby nie takie rzeczy to byłoby trudno osiągnąć najlepsze rozwiązania. Klienci doceniają porządne rozwiązania do domu oraz firmy. Drukarka do domu może być mała i niezbyt efektywna. W pracy potrzebny jest sprzęt bardzo wysokiej jakości, solidny i w dobrym stylu. On sprawdza się najlepiej i daje rozwiązania godne uwagi.

Czym jest i jak prowadzić marketing internetowy?

0
Czym jest i jak prowadzić marketing internetowy

Dynamiczny rozwój Internetu powoduje, że wciąż pojawiają się nowe trendy marketingowe. Dziś nie wystarczy zbudować strony w sieci i uzupełnić jej treścią. Odbiorcy liczą na innowacyjne działania zapewniające szybką formę komunikacji. Marketing internetowy oznacza prowadzenie skutecznych działań prowadzących do sprzedaży produktów i usług. Jest to bardzo szerokie pojęcie, a w jego skład wchodzi wiele elementów. 

Reklama banerowa

Do podstawowych działań reklamowych zaliczamy reklamę banerową. Polega na wstawianiu różnych elementów graficznych w celu skierowania odbiorcy do strony konkretnej firmy. Grafika może być statyczna, ale można wykorzystać też dłuższe animacje zachęcające do zapoznania się z ofertą. Tego typu reklama może być umieszczana w różnych miejscach strony internetowej, ale zawsze powinna skupiać uwagę użytkowników. Można powiedzieć, że jest to cyfrowy odpowiednik ogłoszenia prasowego.

Marketing afiliacyjny

Reklama może być prowadzona we współpracy z innymi osobami. Jedną z używanych metod jest marketing afiliacyjny. Polega na nagradzaniu osoby promującej produkt za pozyskiwanie aktywnych użytkowników. W naszym kraju najczęściej wykorzystywane są programy partnerskie. Można je spotkać w mediach społecznościowych, które są idealnym miejscem do prowadzenia tego rodzaju działań. Mają ogromną ilość użytkowników o zróżnicowanych preferencjach i statusie społecznym, co pozwala na promocję praktycznie każdego produktu.

W skutecznym marketingu afiliacyjnym pomagają narzędzia dostępne na portalach społecznościowych, na przykład, rozbudowany system budowania grup odbiorców na Facebooku. Wsparcie takich działań oferują też agencje marketingowe, takie jak Efectownia.pl. Wiedza na temat mechanizmów stosowanych na portalach pozwala określić rozwiązania najlepsze dla konkretnej branży. Współpraca z zewnętrzną firmą oznacza optymalne dostosowanie działań reklamowych przy zachowaniu oszczędności kosztów.

Kampanie Google Ads

Skuteczna reklama powinna zakładać publikowanie treści w różnych kanałach, aby ruch na naszej stronie był jak najbardziej wartościowy. Jednym z najlepszych kanałów promocji jest system kampanii Google Ads. Jest bezkonkurencyjny pod względem zasięgu oraz ilości dostępnych formatów. Za jego pomocą można stosować reklamy zarówno tekstowe, graficzne, jak i w formie filmów. W dostosowaniu kampanii Google Ads do potrzeb naszej firmy pomoże agencja Efectownia.pl. Celem jest uzyskanie jak najwyższego współczynnika konwersji, a więc sytuacji, w której duża ilość użytkowników korzysta z naszych usług, a nie tylko przegląda wstawiane artykuły lub poradniki. Jest to łatwiejsze do uzyskania we współpracy ze specjalistami.

E-mail marketing

Nieco zapomnianą formą reklamy jest też e-mail marketing, który wykorzystuje tradycyjną pocztę elektroniczną. W ten sposób można budować pozytywny wizerunek firmy lub marki, a także sprzedaż produktów wśród osób, które rzadko korzystają z mediów społecznościowych. Wbrew pozorom nadal wiele osób śledzi wiadomości otrzymywane na swoją skrzynkę pocztową. Warto zwrócić uwagę, że obecnie jest to zazwyczaj usługa zintegrowana z innymi funkcjami, przydatnymi w codziennym planowaniu zadań. Przykładem może być poczta Google, która dawno przestała być wyłącznie sposobem na utrzymywanie korespondencji, choć cały czas zachowuje swoje pierwotne funkcje.

Reklama w Internecie musi być skuteczna. Działania trzeba na bieżąco dostosowywać do zakładanych celów. Jednym z największych problemów jest nie tylko pozyskanie aktywnego użytkownika, lecz utrzymanie jego zainteresowania przez długi czas. Wsparciem w tych działaniach jest współpraca z agencją marketingową, która zajmie się szczegółami technicznymi wszystkich rozwiązań. Właściciel firmy może wtedy skupić się na tym, co najważniejsze, czyli zarabianiu pieniędzy.

Zarabianie i przyjemność

0
Zarabianie i przyjemność

Żadna nie hańbi, jednak jak znaleźć dobrą pracę? Wszyscy poszukujemy złotego środka w zatrudnieniu, które pozwoli nam nie tylko na swobodne życie materialne, ale również zapewni spokój ducha i poczucie samorealizacji. Traktowanie pracy jako przykrego obowiązku i próba zapomnienia o spędzaniu 1/3 dnia w miejscu, w którym nie czujemy się dobrze, na dłuższą metę nie są w stanie zostać zbalansowane przez finanse same w sobie. Zatem jak zabrać się za proces poszukiwania odpowiedniego zajęcia?

Niemiecki kluczem do lepszej pracy

0
Niemiecki kluczem do lepszej pracy

Zamierzasz szukać pracy w Niemczech? Warto żebyś poznał choć podstawy tego języka. Szybko się przekonasz, że wcale nie jest to najtrudniejszy język, a jego znajomość pozwoli ci na znalezienie lepszej pracy nie tylko w krajach niemieckojęzycznych.

Remont w domu – jak przeprowadzić go skutecznie?

0
Remont w domu

Ludzie niezbyt chętnie decydują się na remont mieszkania, jeśli nie muszą tego robić. Zazwyczaj jakiekolwiek prace budowlane są po prostu bardzo uciążliwe i dezorganizują życie. Szczególnie dotyczy to remontów, które wykonywane są przy wykorzystaniu własnych umiejętności i czasu po pracy. Modernizacja może ciągnąć się tygodniami i wymagać zakupu coraz to nowych sprzętów.

Kredyt – opcja dość złożona

0
Kredyt - opcja dość złożona

Pewna część kredytów to rzecz jasna te dość nietypowe opcje, czyli kredyt brany i na remont skrzyni biegów w samochodzie i taki powiązany z remontem łazienki. Rzecz jasna do tych inwestycji dochodzi jeszcze kilka mniejszych i na takowe raczej bierze się ( https://pozyczkolog.pl/ ) kredyt wyżej oprocentowany od tego na nowy samochód użytkowy dla firmy. Mowa tu o tym, że banki nie wiedzą jak wyjdą na takim właśnie kredycie i dlatego też nie dają tej wybitnie korzystnej oferty na taki kredyt, choć może być to ciekawsza oferta, o ile taki kredyt bierze osoba pewniejsza, czyli ktoś taki jak prawnik, którego zaświadczenia o przychodach wyglądają niezwykle obiecująco i dlatego ten typ kredytu dostanie na warunkach znacznie lepszych od jakiegoś pracownika fabryki, którego przychody nie wyglądają najciekawiej i który na dokładkę nadal spłaca poprzedni kredyt.

Zmiana warunków

Teoretycznie obecny świat to nieustannie zmieniające się warunki jeśli chodzi o kredyty. Mowa tu dokładnie o tym, że z tym kredytem ogólnym raz na jakiś czas można przejść do innego banku, po to ( https://pozyczkolog.pl/ ) by obniżyć oprocentowanie i ratę. Rzecz jasna opcję tego typu będziemy raczej spłacać dłużej, ale poza czasem liczy się też to by przynajmniej chwilowo nie obciążać zbytnio domowego budżetu. Tego typu aspekty się liczą, bo jeśli aktualnie spłacamy kredyt na cele dość rozległe, w przypadku którego rata jest wysoką, to warto z nim przejść do innego banku, po to by otrzymać tę niższą ratę. Właśnie tak postępuje wielu ludzi, czasami nawet tacy, którzy są w związkach, bo związki to zobowiązania i na dokładkę partnerzy życiowi, którzy pomagają i to w taki bardzo wyraźny sposób jeśli chodzi o finanse. Jednym słowem jeśli ta partnerka życiowa zauważy w telewizji reklamę nowego kredytu, to potem sprawdzi o nim informacje w sieci i zapewne dojdzie do tego przeniesienia kredytu, po to by w znaczący sposób odciążyć finanse domowe.

Inne opcje

Niektóre banki nawet dają możliwość obniżenia raty za kredyt, czyli można ją obniżyć o te dwadzieścia procent, po to by klient nie przeszedł z kredytem do innego banku, bo takie przejście oznacza realne zyski dla tego innego banku. Rzecz jasna do tego typu sytuacji dochodzi i to dość często, bo oferty banków zawsze będą się różnić między sobą. Istotnym jest też i to, że pewna część klientów zawsze szuka tej lepszej oferty i to nawet gdy już spłacają kredyt, bo obecna stabilizacja ekonomiczna daje wiele możliwości, z których to ludzie korzystają, po to by ułatwić sobie życie.